Informacje bieżące

Nagroda BB Student Award dla studentów ZUT 31.07.2020 11:52

Studenci architektury ZUT Kinga Gawlik i Piotr Rajewski otrzymali nagrodę BB Student Award dla najlepszej pracy studenckiej w organizowanym przez Bee Breeders Architecture Competition Organisers

Konkurs polegał na zaprojektowaniu platformy obserwacyjnej flamingów w rezerwacie Al Wathba Wetland Reserve w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Praca została wykonana pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Krzysztofa Bizio, prof. ZUT w ramach przedmiotu „Projektowanie specjalistyczne”, który prowadzony jest w Katedrze Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania na drugim semestrze studiów magisterskich.

Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie nowego centrum turystycznego, uwzględniającego unikatowy krajobraz Al Wathba, które położone jest 40 kilometrów na południowy wschód od Abu Dhabi. W programie nowego centrum należało umieścić: centrum informacyjne, kawiarnię, taras, sklep z pamiątkami, miejsce na ekspozycje okazów, ośrodek szkoleniowy, toalety i parking. Jury poszukiwało projektów uwzględniających trwałość i walory eksploatacyjne. Kluczowym była relacja nowego obiektu z ekosystemem rezerwatu. W konkursie dla profesjonalnych architektów pierwsze miejsce zajął zespół z Czech, drugie ze Stanów Zjednoczonych, a trzecie z Meksyku.