Informacje bieżące

Przyjaciele zagrają i zaśpiewają dla ciężko chorej Julii 12.12.2019 11:10

Już 14 grudnia, o godz. 16.00 w budynku Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT (al. Piastów 42, Audytorium nr I) odbędzie się koncert charytatywny „(Wy)Gramy dla Julii!”. Na wydarzenia zaprasza Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT, Biblioteka WTiICH ZUT, Biblioteka Główna ZUT, Parlament Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Szczecinie.

 

Koncert charytatywny „(Wy)Gramy dla Julii!” to inicjatywa jej licealnych przyjaciół. Julia Matuszczak jest 18-letnią uczennicą VI LO w Szczecinie. Nastolatka od kilku lat zmaga się z ostrą białaczką AML M5 HRG wysokiego ryzyka. W sierpniu br. przeszła przeszczep szpiku we wrocławskim szpitalu. Julia jest podopieczną Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Innych Chorób Nowotworowych.

W najbliższą sobotę na scenie w Audytorium nr I wystąpią przyjaciele Julii ze szkolnej ławki. Młodzi artyści zaprezentują interpretacje popularnych przebojów takich jak „I will Survive”, „Back to Black”,  „We are the world”. Oprócz tego, podczas koncertu usłyszymy ich własne kompozycje. Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze, które zostaną przeznaczone na leczenie, rehabilitację oraz spełnienie marzeń Julii.

Julia to dusza artystyczna. Mam w sobie dużo ciepła i wrażliwości. Maluje, rysuje, gra na skrzypcach. W przyszłości chciałaby zostać studentką Akademii Sztuk Pięknych. Do zrealizowania swoich marzeń potrzebuje zdrowia. Każdy kto weźmie udział w tym wyjątkowym koncercie może jej w tym pomóc – powiedziała Anna Arabczyk – Mosiewicz, organizatorka wydarzenia.

Żeby wziąć udział w koncercie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfVTlOuFzq3NLNWepz9fETr_wPTSb83Ufvd8zP26v_SwCmxyg/viewform . Liczba miejsc jest ograniczona.
Przed wejściem do Audytorium nr 1 będą stali wolontariusze z puszkami. Każdy kto przyjdzie na koncert może wrzucić dowolną kwotę.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się tu: www.facebook.com/events/2147627772213587/

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych dziennikarzy oraz fotoreporterów.

Na zdjęciu Julia Matuszczak