Informacje bieżące

Senior na świeżym powietrzu. Na ZUT wystartowała „Letnia Szkoła Seniora” 16.06.2021 08:50

„Letnia Szkoła Seniora” jest częścią projektu Trzeci Wiek Technologicznie realizowanego na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja. Warsztaty rozpoczęły się piętnastego czerwca i potrwają do końca września.

 

Dla ponad 200-osobowej grupy seniorów ze Szczecina, Biuro Promocji ZUT przygotowało bogaty program zajęć edukacyjnych, kulturalnych i sportowych. Większość z nich realizowanych będzie w plenerze. Udział w „Letniej Szkole Seniora” jest całkowicie bezpłatny.

 

Chyba wszyscy mamy już dość izolacji związanej z pandemią. Grupą, która w tamtym czasie mocno była narażona na wykluczenie i samotność były osoby starsze, które są spragnione integracji. Poprzez nasze działania będziemy ich motywować oraz pokazywać różne możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w dobrym towarzystwie – mówi Kinga Wełyczko z Biura Promocji ZUT.

 

W programie bezpłatnych zajęć i warsztatów organizowanych przez ZUT między innymi: dogoterapia, fizjoterapia zwierząt domowych, zajęcia sportowe, warsztaty winiarskie w „Dworze Białe Wino”, wycieczka po Szczecinie z przewodnikiem, zajęcia plenerowe z roślinami wodnymi, pokaz zwierząt gospodarskich – emu, owce, wycieczka po pasiece i warsztaty pszczelarskie, zajęcia z ekonomii, projektowania wnętrz oraz wizerunku, a także ciekawe wykłady z chemii miłości, bioterroryzm, życia wiecznego oraz edukacji medialnej.

 Na zdjęciu uczestnicy projektu TWT