Informacje bieżące

"Struktura cienia" - wystawa Renaty Jackowiak 12.12.2019 08:59

We wtorek 17 grudnia 2019 roku w Galerii Architektów Forma odbędzie się wernisaż wystawy dr hab. Renaty Jackowiak pod tytułem „STRUKTURA CIENIA”.

Od już ponad 30 lat tkanina jest środkiem wypowiedzi plastycznej Autorki. Jak czytamy w recenzji prof. Andrzeja Banachowicza: Jackowiak zgłębia treści płynące z tego pędzącego świata, wyciskając z nich możliwy skrót, który zamienia na znak plastyczny. Jest w nim ten cały Jej potencjał znaczeń, który daje szansę wejścia widzowi w dialog. Bryły, formy i materia – jedyne w swoim rodzaju. Jak zauważa prof. Wojciech Sadley: Jackowiak jest osobą pełną energii i pomysłów, a jej twórczość posiada różnorodny charakter – od konstrukcji architektonicznych do form miękkiej materii.

Renata Jackowiak jest absolwentką Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dalsze kwalifikacje artystyczne w zakresie wzornictwa uzyskała na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zajmuje się tkaniną unikatową i miniaturą tkacką. Jej obszar zainteresowań to łączenie włókien naturalnych ze strukturami syntetycznymi, które są punktem wyjścia do realizacji obiektów sztuki użytkowej.

Data wydarzenia: wtorek, 17 grudnia 2019, godz 17.00

Miejsce  wydarzenia: Galeria Architektów Forma, ZUT/WBiA, ul. Żołnierska 50, 71-210 Szczecin

Czas ekspozycji:  2019.12.17 – 2020.01.15

Wstęp wolny na wystawę i na wernisaż.