Informacje bieżące

„SzczepimySię” – wyniki zgłoszeń na szczepienia nauczycieli akademickich ZUT 18.02.2021 12:55

560 - ostatecznie tylu nauczycieli akademickich ZUT zadeklarowało chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19, co daje prawie 70 proc. wszystkich wykładowców Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, którzy byli uprawnieni do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Zapisy na szczepienia odbywały się poprzez formularz zgłoszeniowy, który dostępny był w modułowym systemie informatycznym ZUT i obejmował osoby urodzone po 31 grudnia 1955 r. Akcję szczepień na ZUT koordynował prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni, prof. Krzysztof Pietrusewicz.

Od poniedziałku 15 lutego, zarejestrowaliśmy w naszym uczelnianym systemie zapisów 582 zgłoszenia. Po weryfikacji, do systemu POL-on wprowadziliśmy 560 zgłoszeń. Tylko 22 naszych pracowników odpowiedziało, że nie chce brać udziału w akcji szczepień, co w skali całej uczelni daje niewielki procent. Cała rejestracja przebiegła bez większych zakłóceń – powiedział prorektor ds. organizacji i rozwoju uczelni, prof. Krzysztof Pietrusewicz.

Według zestawienia na 18 lutego 2021 r. aż 66,8 proc. wykładowców ZUT zadeklarowało chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. Uprawnionych do wzięcia udziału w akcji było 838 nauczycieli akademickich ZUT.