Informacje bieżące

Uczelniany źrebak rośnie jak na drożdżach 10.07.2020 13:25

Monte - srokaty ogierek rasy tinker, który przyszedł na świat 1 grudnia 2019 roku w stajni Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT w połowie czerwca został odłączony od matki. Przybrał na wadze, nauczył się dbać o sierść i co najważniejsze poznał przyjaciół.

 

Na początku grudnia w stajni AOJ ZUT przyszedł na świat źrebak- niespodzianka. Matką zwierzęcia jest 8-letnia Millie, która została zakupiona przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie od prywatnego hodowcy we wrześniu ub.r. Ojciec zwierzęcia jest nieznany. Oba konie są rasy tinker.

Monte zaraz po urodzeniu ważył około 35 kg, teraz waży prawie 80 kg. Jego ulubionym przysmakiem jest trawa i marchew. Od maja ogier całodobowo stoi na padoku, gdzie śpi, bawi się i uczy -powiedział Robert Palacz, kierownik AOJ ZUT.

Przez pierwsze miesiące życia źrebię było przyzwyczajane do czyszczenia sierści oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych. Dwa razy biało-brązowy ogierek miał przycinane kopyta przez podkuwacza. W czerwcu kierownictwo ośrodka postanowiło odseparować go od matki.

Obecnie nasz źrebak stoi na padoku z Edkiem i Persem i z nimi tworzy tzw. "paczkę". Bardzo się polubili i zaprzyjaźnili. W grudniu planujemy zorganizować roczek. Monte na pierwsze urodziny dostanie specjalny tort, marchewki, jabłka oraz nowy kantar  – powiedział Rober Palacz, kierownik AOJ ZUT.

Na urodziny kierownictwo Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT planuje również zaprosić gości oraz mieszkańców Szczecina.

 Na zdjęciu Monte, źrebak z Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego