Web of Science Group zaprasza na szkolenia w maju 22.05.2020 13:50

Akademia Web of Science I InCites. Strona szkoleń Web of Science Group.

1. Czasopisma wschodzące z Emerging Source Citation Index – selekcja, wpływ i znaczenie.
Link do rejestracji na szkolenie: Czasopisma wschodzące z Emerging Source Citation Index 28 maja 2020, godz. 11:00-11:45 CET
Indeks czasopism wschodzących Emerging Source Citation Indeks odgrywa coraz bardziej istotną rolę nie tylko dla kolekcji Web of Science, ale również dla społeczności autorów badaczy i wydawców.

Dowiedz się:

• jakie są kryteria wyboru czasopism do Web of Science,
  • jak oceniane są publikacje w czasopismach wschodzących,
  • jaką rolę i znaczenie mają czasopisma z indeksu ESCI.

2. Jak poprawić brakujące cytowania i błędy w rekordach w Web of Science?
Link do rejestracji na szkolenie: Jak poprawić brakujące cytowania i błędy w rekordach w Web of Science? 25 maja 2020, godz. 10:00-11:00 CET

Dowiedz się, jak zgłosić poprawki do rekordów Web of Science i usunąć warianty cytowań, co może istotnie wpłynąć na wartość indeksu h dla autora.

3. Jak wybrać czasopismo do publikacji mojej pracy?
Link do rejestracji na szkolenie: Jak wybrać czasopismo do publikacji mojej pracy? 25 maja 2020, godz. 13:00-14:00 CET

4. Odnajdywanie właściwych informacji poprzez zaawansowane kwerendy.

Zapoznaj się z zaawansowanymi technikami wyszukiwań, jak skonstruować wyszukiwanie w Web Science, aby mieć pewność, że znajdziesz odpowiednie dla siebie badania. Dowiedz się:

• jak korzystać z operatorów wyszukiwania,
  • jak tworzyć odpowiednie kwerendy,
  • jak zarządzać i edytować rezultaty wyszukiwań

Link do rejestracji na szkolenie: Odnajdywanie właściwych informacji poprzez zaawansowane kwerendy 26 maja 2020, godz. 11:00-11:45 CET

5. Czy ktoś przegląda Twoje publikacje w Web of Science?

Nie pozwól, aby Twoje badania zostały omyłkowo przypisane innej osobie. Odkryj, jak znajdować, śledzić i zgłaszać roszczenia do swoich publikacji w Web of Science dzięki nowym funkcjom Author Search BETA i Author Records.
Link do rejestracji na szkolenie: Czy ktoś przegląda Twoje publikacje w Web of Science? 27 maja 2020, godz. 10:00-11:00 CET

6. Jak zaoszczędzić tysiące godzin na badania?

Ile czasu spędziłeś ręcznie zbierając i formatując bibliografię w publikacji, raporcie lub pracy dyplomowej? Jeśli dłużej niż kilka minut, to to webinarium może odmienić Twoje życie.
Link do rejestracji na szkolenie: Jak zaoszczędzić tysiące godzin na badania? 29 maja 2020, godz. 10:00-11:00 CET

Poznaj wskazówki ułatwiające wyszukiwanie i porównanie czasopism, do których warto zgłosić publikacje.

Link: Informacja na temat wymagań grantodawców i możliwości wykorzystania  nowych danych o otwartym dostępie w Journal Citation Reports