Informacje bieżące

Webinar: EIC Accelerator w Horyzoncie Europa – finansowanie przełomowych innowacji dla firm 05.04.2022 14:17

Zapraszamy przedsiębiorców, a także osoby ze świata biznesu, które poszukują odpowiedniego źródła finansowania swoich pomysłów projektowych i zamierzają założyć firmę, na szkolenie nt. EIC Accelerator w Horyzoncie Europa – działania finansującego przełomowe innowacje dla firm.

Wydarzenie będzie miało charakter online i odbędzie się już 21 kwietnia br. w godz. 10:00-11:30.

EIC Accelerator skierowany jest głównie do firm z sektora MŚP, w tym dla start-upów, które posiadają przełomowe, wysoce innowacyjne rozwiązania (technologię, produkt, usługę) i zamierzają je wdrożyć na rynek europejski i globalny, w związku czym potrzebują znacznego finansowania w dłuższym czasie. Osoby fizyczne mogą również aplikować w konkursie, ale w przypadku otrzymania finansowania, przed podpisaniem umowy grantowej, wymagane jest założenie firmy.

Proponowane jest głównie finansowanie mieszane składające się z grantu o wysokości maksymalnie 2,5 mln euro, do 70% kosztów kwalifikowanych oraz komponentu inwestycyjnego – w formie equity lub quasi-equity od 0,5 do 15 mln euro.

Szkolenie poprowadzi p. Agnieszka Bujny – konsultantka Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia, działającego w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT w Szczecinie, specjalizująca się w finansowaniu dla przedsiębiorstw w Horyzoncie Europa.

Zapraszamy do rejestracji!

Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela p. Agnieszka Bujny, e-mail: Agnieszka.Bujny@zut.edu.pl , tel. 91 449 41 53.

Dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju udział w wydarzeniu jest bezpłatny.