Informacje bieżące

Wydarzenie w ramach MATLAB Tour na ZUT - MATLAB i Simulink 13.05.2019 13:02

Wraz z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k. zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium „MATLAB na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie”, które odbędzie się 17 maja w godz. 10:00-14:30 na Wydziale Informatyki, budynek nr 2, sala nr 126, ul Żołnierska 52.

W czasie seminarium przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące oprogramowania MATLAB i Simulink, które wspomaga analitykę danych oraz projektowanie, symulację i implementację systemów zawierających m.in. elementy przetwarzania sygnałów, systemów sterowania i komunikacji. Funkcjonalności oprogramowania umożliwiają przyspieszenie realizacji badań naukowych oraz projektów przemysłowych. Wykorzystanie oprogramowania, z którego mogą korzystać wszyscy pracownicy oraz studenci, będzie przedstawione na praktycznych przykładach.

Program:

  1. (10:00 – 10:30) Wprowadzenie – licencja Campus-Wide, MATLAB Grader – Remigiusz Lipiec ESAM, ONT
  2. (10:30 – 12:00) Project Based Learning i Arduino Engineering Kit – W trakcie wystąpienia przedstawiona zostanie koncepcja Project Based Learning pozwalająca na poznanie możliwości środowiska Simulink poprzez realizację praktycznego projektu. Wśród omawianych zagadnień pojawi się Simulink Project do organizacji projektu i zarządzania plikami modelu, skryptów i funkcji; wirtualne prototypownie i modelowanie fizyczne za pomocą narzędzi Simscape oraz implementacja algorytmów zamodelowanych w środowisku Simulink poprzez automatyczną generację kodu C na platformy wbudowane z użyciem pakietów wsparcia sprzętowego i Arduino Engineering Kit – Konrad Fryga-Kolski AE, ONT.
  3. (12:15 – 14:30) MATLAB onramp – warsztaty wprowadzające do środowiska MATLAB. Wymagany jest własny sprzęt komputerowy (laptop) z dostępem do Internetu oraz konto użytkownika założone na stronie mathworks.com Nie ma konieczności instalacji oprogramowania – Maria Marcinek AE, ONT

Strona wydarzenia