Wydział Informatyki ZUT doceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną 19.02.2020 14:19

Polska Komisja Akredytacyjna - niezależna instytucja działającą na rzecz doskonalenia jakości kształcenia szkolnictwa wyższego w Polsce – przyznała pozytywną oceną Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu w Szczecinie. Najwyższą z możliwych not otrzymał Wydział Informatyki ZUT za wysoką jakość kształcenia na kierunku informatyka.

Analiza raportu PKA wykazała, że Wydział Informatyki ZUT umożliwia studentom osiągnięcie założonych efektów uczenia się podczas studiów pierwszego i drugiego stopnia.

Wydział Informatyki ZUT spełnił wszystkie 10 kryteriów. Ocenie podlegały m.in. konstrukcja i realizacja programu studiów, proces rekrutacji, sposoby weryfikacji osiąganych przez studentów efektów uczenia się, doświadczenie oraz rozwój kadry, infrastruktura i zasoby edukacyjne, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Informatyka była pierwszym kierunkiem na ZUT ocenianym według nowych zasad. Pozytywna ocena wystawiona przez zespół oceniający oznacza, że treści zawarte w raporcie samooceny w sposób merytorycznie poprawny odzwierciedlają stan faktyczny procesów kształcenia studentów na ocenianym kierunku. Kolejna ocena programowa Wydziału Informatyki ZUT nastąpi w latach 2025/2026.

Polska Komisja Akredytacyjna funkcjonuje na mocy ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce z dnia 20 lipca 2018 roku. Jej zadaniem jest przedstawianie ministrowi opinii na temat spełniania warunków prowadzonych studiów na danym kierunku w kwestii poziomu nauczania, profilu kształcenia oraz związku studiów ze strategią uczelni.

Na zdjęciu studenci informatyki

Fot. Zbigniew Szczęch