Znamy wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. ZUT na czele za innowacyjność 22.06.2021 12:57

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie pierwszym uniwersytetem w kraju pod względem innowacyjności – wynika z najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021. W zestawieniu uczelni technicznych ZUT zajął 9. miejsce, natomiast w ogólnej klasyfikacji szczecińska uczelnia uplasowała się na 31. miejscu. Ranking przygotowany został przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” po raz 22.

Według najnowszego rankingu Uniwersytet Jagielloński jest najlepszą uczelnią akademicką w Polsce, minimalnie wyprzedzając Uniwersytet Warszawski, na trzecim miejscu znajduje się Politechnika Warszawska, na czwartym Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

Wśród uczelni technicznych ZUT znalazł się na 9. pozycji. Za innowacyjność szczecińska uczelnia otrzymała miejsce pierwsze, uzyskując 100 proc. we wskaźniku rankingowym. W zestawieniu kierunków studiów technicznych na piątym miejscu uplasowała się inżynieria materiałowa - kierunek prowadzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT oraz inżynieria chemiczna - kierunek prowadzony na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT.

Ranking Uczelni Akademickich uwzględnia 27 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości "IREG Approved". Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Ranking Perspektyw dostępny jest pod adresem.