ZUT w Szczecinie gościł Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej 21.10.2019 15:14

21 października br. wizytę na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie złożył Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce Liu Guangyuan. Dyplomatę przyjął rektor ZUT w Szczecinie prof. Jacek Wróbel.

W spotkaniu w sali konferencyjnej ZUT w Szczecinie uczestniczyli także Peng Yuying - małżonka Ambasadora ChRL, Zhang Hao – kierownik działu politycznego Ambasady ChRL, Wang Yong z działu politycznego Ambasady ChRL oraz władze Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Chińskiej delegacji przybliżono strukturę oraz osiągnięcia naukowe naszej uczelni. Głównym tematem rozmowy była współpraca akademicka pomiędzy ZUT w Szczecinie a uczelniami chińskimi, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju intensywniejszej wymiany studenckiej.

Liu Guangyuan sprawuje funkcję Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Rzeczypospolitej Polskiej od 2018 r. Wcześniej reprezentował swój kraj m.in. w placówkach dyplomatycznych w Republice Kenii, w Federalnej Republice Nigerii i w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Piastował także szereg stanowisk w chińskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Chiński dyplomata po raz pierwszy gości w województwie zachodniopomorskim. Jego wizyta na Pomorzu Zachodnim potrwa do 23 października.