Komunikaty w związku z wirusem SARS-CoV-2

Zbiórka środków ochrony osobistej dla szpitali. Dołącz do akcji #CoMamyToDamy#poZUTeczni 26.03.2020 13:03

Nie będąc obojętnymi na trudną sytuację personelu medycznego, który codziennie walczy z koronawirusem na pierwszej linii frontu, chcemy podzielić się tym co mamy – naszymi uczelnianymi zasobami środków ochrony osobistej.

 

W akcji #CoMamyToDamy#poZUTeczni pragniemy wesprzeć działalność szczecińskich szpitali poprzez zbiórkę najbardziej brakujących im rzeczy, czyli:

- rękawiczek jednorazowych – (przyda się każda ilość, rodzaj i wielkość),

- fartuchów flizelinowych, jednorazowych – (każda ilość i wielkość),

- maseczek ochronnych – (każda ilość, rodzaj i typ klasa ochrony),

- przyłbic i gogli,

- mundurków medycznych (bluza+ spodnie).

Pokażmy ducha akademickiej solidarności i podzielmy się naszymi zasobami, z tymi którzy w tej chwili potrzebują ich bardziej niż my!

Zbiórka odbędzie się w dniach 30 marca - 3 kwietnia br. na dziedzińcu wewnętrznym WIMiM, wjazd od ul. Kordeckiego, w godz. od 9.00 do 13.00.

W celu zachowania bezpieczeństwa, odbiór środków ochrony osobistej będzie realizowany pojedynczo, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (dr inż. Agata Niemczyk 604 080 595).

Dodatkowo szpitale przewidują, że w najbliższym czasie będą im również potrzebne alkohole do dezynfekcji/ odkażania (etanol, izopropanol). Zostaliśmy poproszeni o oszacowanie możliwej ilości do przekazania. Dlatego apelujemy do Państwa o sprawdzenie i przekazanie na adres mailowy informacji, o które proszą szpitale (aniemczyk@zut.edu.pl). Podobnie jak ze środkami ochrony osobistej – każda ilość alkoholu będzie bezcenna.

 

 

Nie bądź chytrusem – walcz w ZUT z wirusem!

Dr inż. Agata Niemczyk