Archiwum wiadomości dla pracowników

Pracownicy ZUT - dr Iwona Charkiewicz oraz dr hab. Szymon Wyrzykowski, prof. ZUT zapraszają na pierwszą edycję Międzynarodowego Festiwalu im. prof. M. Jasińskiego Soni Spatium w Stargardzie 06.09.2021 13:28

I edycja Międzynarodowego Festiwalu im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium” odbędzie się w Stargardzie w dniach 10–12 września 2021.

Przestrzeń dźwięku to polskie tłumaczenie nazwy Festiwalu, która w pełni oddaje sposób w jaki kompozytor pragnął wypełniać muzyką kościoły, katedry i sale koncertowe.

Miejsce organizacji Festiwalu nie jest przypadkowe. Stargard jest miastem rodzinnym Marka Jasińskiego, gdzie kształtowała się jego miłość do muzyki i gdzie dorastał otoczony kochającą rodziną.

Powodowani troską o zachowanie twórczości Profesora Marka Jasińskiego, będącej źródłem wielkich i niepodważalnych wartości: piękna, dobra, prawdy i głębokiej wiary, czujemy się zobowiązani do propagowania dorobku tego wybitnego kompozytora.

Cykliczność wydarzenia ma zagwarantować trwałość przekazu oraz sprawić, że muzyka Marka Jasińskiego znajdzie swoje trwałe miejsce w repertuarze wykonawców w kraju i za granicą oraz będzie kształtować i inspirować młodych kompozytorów i wykonawców.

Życzymy Państwu, aby dni Festiwalu były dla Państwa czasem refleksji, zadumy, pięknych przeżyć powodowanych odbiorem muzyki tego wielkiego, polskiego kompozytora.

Dyrektor festiwalu – Grzegorz Konopczyński

Dyrektor kreatywny – dr Iwona Charkiewicz, kierownik Studium Kultury ZUT

Dyrektor artystyczny– dr hab. Szymon Wyrzykowski, prof. ZUT – dyrygent  Chóru Akademickiego im. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

 

Patron medialny POLMIC

Więcej informacji o wydarzeniu.