Archiwum wiadomości dla pracowników

Szkolenie on-line: Jak napisać dobry abstrakt 30.09.2020 12:44

Zapraszamy wszystkich doktorantów i młodych naukowców na szkolenie on-line poświęcone abstraktom tekstów naukowych, w tym wniosków grantowych, które odbędzie się 15 października o godz. 10:00.

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Zarówno jeżeli mowa o rozmowie kwalifikacyjnej, pierwszej randce czy tekstach naukowych. Te ostatnie są szczególnie trudne i łatwo przy ich pisaniu o błędy, które mogą zaważyć na dobrym wizerunku naukowca. Żeby tego uniknąć wystarczy zrozumieć ideę absktraktu i nauczyć się dobrze go pisać. W tym celu przygotowaliśmy szkolenie on-line, podczas którego uczestnicy zdobędą m.in. praktyczną wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowywania abstraktów. Dowiedzą się, jak stworzyć ciekawy opis, a zarazem ściśle odnoszący się do treści tekstu naukowego i w pewnym stopniu „samowystarczalny”. Ponadto, nauczą się efektywnie korzystać z abstraktów innych autorów w celu sprawnej pracy 

z literaturą. 

Szkolenie poprowadzi dr Dominika Byczkowska-Owczarek, adiunkt w Katedrze Socjologii Kultury na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, trener nauki, wykładowczyni akademicka z piętnastoletnim stażem.

Gościem wydarzenia będzie także pani dr Anna Stachowiak-Szrejbrowska z Centrum Wsparcia Projektów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która skupi się na kwestii abstraktów we wnioskach grantowych.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja.

Szczegółowych informacji na temat szkolenia udziela p. Sara Tabor-Osińska, e-mail: Sara.Tabor@zut.edu.pl, tel. 91 449 45 49. 

Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego udział w szkoleniu jest bezpłatny.