Archiwum wiadomości dla pracowników

Z głębokim bólem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 29.10.2019 r., w wieku 58 lat, odszedł nasz wieloletni współpracownik i kolega dr inż. Bogdan Olech 30.10.2019 14:49

Dr inż. Bogdan Olech był jednym z pierwszych pracowników obecnego Wydziału Informatyki, gdzie kierował Zakładem Urządzeń Elektronicznych i Architektury Komputerów.

Pracował także na rzecz lokalnego przemysłu w firmach Autocomp Electronic i Autocomp Management. W swojej działalności naukowej i dydaktycznej koncentrował się na zagadnieniach związanych z układami rekonfigurowalnymi, systemami wbudowanymi, techniką radiową i radarową. Był autorem wielu publikacji naukowych oraz wykonawcą licznych projektów badawczo-rozwojowych. Pod kierownictwem dr inż. Bogdana Olecha powstało Laboratorium Systemów Technicznych wyposażone w szereg nowoczesnych stanowisk dydaktycznych. Dr inż. Bogdan Olech pełnił także funkcję Przewodniczącego Komitetu Naukowego wielu edycji konferencji „Reprogramowalne Układy Cyfrowe”.

Opuścił nas ceniony Inżynier, Nauczyciel Akademicki i Wykładowca, Wychowawca wielu Dyplomantów, Przyjaciel Wydziału Informatyki.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia żonie oraz dzieciom.

Drogi Bogdanie, spoczywaj w pokoju – Dziekan i społeczność akademicka Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 7 listopada 2019 r. o godzinie 11:00 w kaplicy głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.