Archiwum wiadomości dla pracowników

Zapisz swoje dziecko na uniwersytet. Rekrutacja rusza 1 czerwca 28.05.2019 12:36

To już 11. edycja DUTKA - Dziecięcego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

1 czerwca w Dzień Dziecka o godz. 8:00 rozpocznie się rekrutacja na rok akademicki 2019/2020. „DUTEK” prowadzony jest od 2009 roku przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Projekt „DUTEK” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych – dzieci wieku od 6 do 15 lat (1 -8 klasa).  Podczas zajęć i warsztatów, które będą odbywały się na 10 wydziałach Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie mali studenci dowiedzą się m.in. dlaczego mosty się wyginają, jak oszczędzać pieniądze, czy ryby śpią zimą i w jaki sposób roboty pomagają człowiekowi. Zajęcia poprowadzą nauczyciele akademiccy i popularyzatorzy nauki z ZUT-u.

Nabór rozpocznie się 1 czerwca (sobota) o godz. 8.00. Żeby zapisać dziecko na zajęcia należy wejść na stronę internetową www.dutek.pl i wypełnić formularz. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. W tym roku organizatorzy „DUTKA” przygotowali 160 miejsc.

Dziecięcy Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie od 11 lat cieszy się ogromną popularnością. W ubiegłym roku zgłosiły się 3 osoby na jedno miejsce.

W 2010 r. „DUTEK” otrzymał status Ministerstwa Edukacji Narodowej - „Miejsca Odkrywania Talentów”. Za organizację „DUTKA” odpowiada Biuro Promocji ZUT, we współpracy z wydziałami i jednostkami ogólnouczelnianymi ZUT w Szczecinie. Od 2018 roku, projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Edukacja i Wiedza.

Zapraszam do obejrzenia filmu promującego DUTKA.