Informacje bieżące

Otwarcie nowego wejścia, grill i akcja charytatywna – taki Dzień Dziecka na WBiIŚ ZUT 01.06.2026 16:56

1 czerwca 2026 r. Dzień Dziecka na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska obchodzono wyjątkowo.

Tego dnia uroczyście otwarto przebudowane wejście do budynku Wydziału. W przecięciu wstęgi uczestniczyli Pani Kanclerz ZUT Adrianna Gudzowska, Pan Prorektor ds. Studenckich prof. Arkadiusz Telesiński, Pani Dziekan WBiIŚ prof. Anna Głowacka i Przewodniczący Samorządu Studenckiego WBiIŚ Filip Mitas.

Przebudowa wejścia do budynku i holu wyniosła 8,5 mln zł. Wydział otrzymał dotację na ten cel ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 2, 65 mln złotych.

Tego dnia Samorząd Studencki Wydziału zorganizował Grilla, podczas którego udało się przeprowadzić akcję zbiórki pieniędzy dla domu dziecka oraz na wsparcie świetlicy w Szkole Podstawowej nr 14. Akcja będzie kontynuowana do 19 czerwca na wszystkich wydarzeniach Wydziału. Do tej pory udało się zebrać blisko 2 tys. zł !

Gratulujemy szczytnej inicjatywy!

 

Fot. Jerzy Muszyński/ZUT