Informacje bieżące

Pracownicy uczelni zaproszą na Wigilię niespodziewanych gości 18.12.2019 10:49

"Zaproś zagranicznego studenta na Święta" - pod takim hasłem Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie po raz pierwszy zorganizuje akcję zachęcającą do przyjęcia na święta zagranicznych studentów.

 

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku od pracy oraz spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Mając w pamięci tradycję biblijną oraz kulturową Dział Mobilności Międzynarodowej ZUT zachęca pracowników oraz studentów uczelni do wzięcia udziału w akcji "Zaproś zagranicznego studenta na Święta".

W murach ZUT-u studiuje wielu zagranicznych studentów z całego świata. Są to młodzi ludzie mówiący w różnych językach, reprezentujący różne kultury i zwyczaje. Podczas zbliżającej się przerwy świątecznej niektórzy z nich z uwagi na odległość do rodzinnego domu, pozostaną w Szczecinie i okres świąteczny będą spędzać w akademiku. W tym wyjątkowym świątecznym okresie możemy poznać bliżej naszych zagranicznych gości oraz pokazać im naszą tradycję i zwyczaje świąteczne – zachęca Agata Judzińska – Kłodawska z Działu Mobilności Międzynarodowej ZUT.

Żeby takich studentów było jak najmniej, można wypełnić krótką ankietę na stronie internetowej uczelni i zgłosić się do programu.

Wszyscy zainteresowani ugoszczeniem w swoich domach zagranicznych gości powinni wysłać maila do Działu Mobilności Międzynarodowej ZUT na adres incoming@zut.edu.pl lub zadzwonić pod numer 91 449 42 05. Chęć udziału w akcji można zgłaszać do 20 grudnia.

Link do ankiety znajduje się tu:

link.do/NtuYx

 

Na zdjęciu zagraniczni studenci