Prestiżowy konkurs Falling Walls Lab w Warszawie. Zgłoś się! 14.06.2022 10:35

Dołącz do międzynarodowej sieci złożonej z ponad tysiąca przedsiębiorczych, pełnych energii naukowców, doktorantów i innowatorów z 75 krajów. W trzy minuty opowiedz, jaki masz pomysł, aby zburzyć istniejący mur – w nauce, branży technologicznej czy społeczeństwie. Zaciekaw swoim pomysłem jury i jedź na finał do Berlina. Właśnie ruszył nabór. Zgłoś się do 30 czerwca. Warto.

Falling Walls to obecnie jedna z największych na świecie sieci integrujących przedstawicieli sektora akademickiego. To co ich łączy to chęć burzenia murów i pokonywania istniejących ograniczeń. Zwycięstwo w warszawskim Falling Walls Lab oznacza podróż do Berlina i szansę na zdobycie tytułu “Breakthrough Winner of the Year” w kategorii “Emerging Talents”, udział w konferencji Falling Walls (7-9 listopada 2022 r.), jak i w warsztatach oraz spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów. Wystąpienie podczas berlińskiego finału zostanie nagrane i uwiecznione w formie prezentacji wideo w internetowej bibliotece treści Falling Walls, co zwiększy widoczność innowatora i jego pomysłu w międzynarodowym środowisku. Udział w finale w stolicy Niemiec oznacza także dołączenie do globalnej sieci Falling Walls Connect, która integruje obecnie ponad tysiąc innowatorów z całego świata.

Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab w Warszawie jest pro science, firma wyspecjalizowana w budowaniu widoczności polskiej nauki i naukowców, a gospodarzem konkursu – Politechnika Warszawska. Globalnie przedsięwzięcie koordynuje fundacja Falling Walls z siedzibą w Berlinie, która od 14 lat działa pod auspicjami niemieckiego ministerstwa nauki, Fundacji Roberta Boscha oraz licznych instytucji akademickich, fundacji i przedsiębiorstw.

Kryteria udziału

Do konkursu może się zgłosić przedstawiciel każdej z dziedzin, np. nauk ścisłych i przyrodniczych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i o zdrowiu, rolniczych, społecznych, humanistycznych, jak i z obszaru art and science. Wypełnienie formularza zgłoszeniowego zajmuje 10 minut.

Wystarczy spełnić minimum jeden z wymogów formalnych:

• doktoryzować się nie więcej niż 5 lat temu (tj. po 01.01.2017 r.),
  • mieć tytuł magistra uzyskany maksymalnie 7 lat temu (tj. po 01.01.2015 r.),
  • mieć tytuł licencjata uzyskany maksymalnie 10 lat temu (tj. po 01.01.2012 r.),
  • mieć status studenta i/lub być na stażu podoktorskim.

Zgłoś się do 30 czerwca, weźmiesz udział w szkoleniu z autoprezentacji

Jeśli zarejestrujesz się w terminie do 30 czerwca 2022 r. otrzymasz książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” (wydawca: Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy) i zaproszenie do udziału w szkoleniu z zakresu wystąpień publicznych. To będzie dla Ciebie również możliwość uzyskania indywidualnej konsultacji dotyczącej budowania profesjonalnego wizerunku. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma certyfikat. Zgłoszenie możesz przesłać również w trybie późniejszym – do 15 sierpnia 2022 r. Jednak książka i udział w szkoleniu są zarezerwowane dla tych, którzy zrobią to do 30 czerwca.

Finał 15 września na Politechnice Warszawskiej

Do warszawskiego finału konkursu Falling Walls Lab zakwalifikuje się maksymalnie 20 pomysłodawców, którzy 15 września 2022 r. zaprezentują swoje pomysły w formie trzyminutowych wystąpień w języku angielskim przed międzynarodowym jury.

Zobacz, którzy naukowcy stoją za całym przedsięwzięciem.

Zobacz wideo z zeszłorocznego finału w Berlinie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie.

Patronat honorowy:

• Urząd Patentowy RP
  • Ambasada Niemiec w Polsce

Partnerzy merytoryczni:

• Konsorcjum ENHANCE: Politechnika w Berlinie, Politechnika w Akwizgranie (RWTH), Politechnika Chalmersa w Göteborgu (CTH), Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim (NTNU), Politechnika w Mediolanie, Politechnika w Walencji, Politechnika Warszawska
  • Stowarzyszenie Top 500 Innovators
  • Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii PACTT
  • Koalicja na rzecz Polskich Innowacji
  • Biuro Promocji Nauki "PolSCA" Polskiej Akademii Nauk w Brukseli
  • Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej
  • Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce
  • Komisja Fulbrighta