Aktualności

5th International Conference MECHATRONICS and 20th Szczecin Welding Seminar 07.09.2021 11:04

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie organizuje: 5th International Conference MECHATRONICS: Ideas for Industrial Applications, która odbędzie się w dniach 8-10 września 2021 r. oraz XX Szczecińskie Seminarium Spawalnicze organizowane w dniu 09.09.2021 r.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Wydziału, przy al. Piastów 19.

Powitanie gości konferencji Mechatronics odbędzie się 8 września o godz. 9:00 na Hali Technologicznej WIMiM, natomiast powitanie gości jubileuszowego XX Szczecińskiego Seminarium Spawalniczego w dniu 9 września 2021 r. o godz. 9:45 w Audytorium Maximum na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki.

W dniu 9 września 2021 r. o godz. 9:00 odbędzie się uroczystość nadania Hali Technologicznej WIMIM imienia prof. Wiesława Olszaka - wybitnego uczonego i specjalisty w dziedzinie budowy i eksploatacji maszyn, wspaniałego nauczyciela akademickiego, wychowawcy wielu pokoleń inżynierów i naukowców. Był Prorektorem ds. Nauki, Dziekanem Wydziału Budowy Maszyn i Okrętów Politechniki Szczecińskiej, wieloletnim Dyrektorem Instytutu Technologii Mechanicznej obecnie Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie. Doktor honoris causa Politechniki Szczecińskiej i Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Międzynarodowa Konferencja Mechatronika2021 koncentruje się na zastosowaniu inteligentnych systemów, metod i narzędzi w produkcji, utrzymaniu ruchu, logistyce, zarządzaniu jakością, systemach informatycznych i rozwoju produktów.

MECHATRONIKA to połączenie inżynierii mechanicznej, inżynierii elektronicznej, inżynierii komputerowej, inżynierii oprogramowania, inżynierii sterowania i inżynierii projektowania systemów w celu projektowania i wytwarzania użytecznych produktów. Mechatronika to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin inżynierii.

Szczecińskie Seminarium Spawalnicze. Seminarium skupia się na nowych trendach w spawalnictwie, spawaniu zaawansowanych materiałów, wykorzystaniu nowoczesnych technik komputerowych i badawczych, prezentacji najnowocześniejszego sprzętu spawalniczego oraz integracji środowiska inżynierów spawalników (Szczecińskie Seminarium Spawalnicze odbywa się rokrocznie na WIMiM).

Więcej informacji:

Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji za pomocą transmisji, która będzie odbywać się na żywo na kanale YouTube.

W tej chwili kanał zawiera filmy promocyjne i informacyjne oraz zaplanowaną transmisję 1. dnia, która uruchomi się w środę o 9:00. Następne dni będą pojawiać się sukcesywnie na koniec konferencyjnego dnia.

Link do transmisji 1. dnia konferencji.

Zapraszamy.