Aktualności

A. Skrzypulec: Zawsze czułam, że jestem matematycznie uzdolniona. Rektor ZUT odznaczył srebrną medalistkę z Tokio 06.09.2021 20:40

Z jednej strony jestem tym spotkaniem zestresowany, a z drugiej szczęśliwy, że mamy taką absolwentkę. Jestem wzruszony i wdzięczny za to, że Pani Agnieszka przyjęła moje zaproszenie – powiedział rektor ZUT, prof. Jacek Wróbel podczas oficjalnego spotkania z Agnieszką Skrzypulec absolwentką ZUT, która reprezentowała Polskę podczas minionych Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

 

Podczas spotkania, które odbyło się w sali konferencyjnej naszego uniwersytetu, rektor wręczył olimpijce medal „Primo Loco”. Podziękowania złożyła również dziekan Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska prof. Anna Głowacka oraz prezes KU AZS ZUT Szczecin – Danuta Maciejewska.

Śledziłem pani losy i osiągnięcia sportowe, które trzeba przyznać są wybitne. Dla naszej uczelni to wielki splendor. Mam również do Pani ogromny szacunek między innymi za to, że potrafiła Pani połączyć swoją pasję i ogromne zaangażowanie w sport również z uzyskaniem dyplomu magistra budownictwa. Jest pani ambasadorką ZUT-u – dodał rektor Wróbel.

Wicemistrzyni olimpijska podczas spotkania podzieliła się swoim wrażeniami z wyjazdu do Tokio oraz opowiedziała o studiowaniu na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.

Z uczelnią byłam związana bardzo długo. To był wspaniały okres w moim życiu. Zawsze czułam, że jestem matematycznie uzdolniona. Za każdym razem kiedy wracałam z zawodów to zamiast odpoczywać siedziałam w książkach, żeby nadrabiać zaległości. Przewrotne jest to, że wszyscy na uczelni mnie znali, a ja nie znałam nikogo – wspomina Agnieszka Skrzypulec.

Agnieszka Skrzypulec nie ukrywała, iż wyróżnienie medalem „Primo Loco” dużo dla niej znaczy.

Ostatnie 10 lat związana byłam właśnie z tą uczelnią i bardzo się cieszę z tego, że każdemu mogę mówić z dumą, iż ukończyłam studia na kierunku budownictwo. W styczniu tego roku obroniłam magistra – dodaje.

Jak sama przyznała wiedza, którą zdobyła w trakcie studiów pomogła jej w wielu sytuacjach na wodzie.

Na zajęciach analizowałam między innymi to, w jaki sposób może uginać się konstrukcja pod obciążeniem. To jest dokładnie to samo, co my mamy na łódce. Dzięki temu, że ukończyłam studia z budownictwa było mi to łatwiej sobie wyobrazić, a przez to szybciej podjąć decyzję w jaki sposób powinnam to skorygować – tłumaczy Agnieszka Skrzypulec.

Agnieszka Skrzypulec, dyplom magisterski na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT obroniła 05.01.2021 roku.

Na zdjęciu rektor ZUT i Agnieszka Skrzypulec

Fot. Aurelia Kołodziej.