Aktualności

Akcja Akademik 2020/2021. Czas, start! 05.06.2020 15:09

W dniu 6 czerwca br. (sobota) rozpoczynamy nabór wniosków studentów, którzy będą ubiegali się o przyznanie miejsca w domach studenckich ZUT-u na rok akademicki 2020/2021.


Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, studenci mogą złożyć swój wniosek drogą elektroniczną (mailową), zgodnie z Harmonogramem Akcji Akademik 2020/2021.

Szczegóły składania wniosków określają Zasady uczestnictwa w Akcji Akademik 2020/2021.

W tym roku uproszczono Zasady przyznawania miejsc w domach studenckich, m.in. zrezygnowano z dodatkowych punktów za odległość (załącznik do Regulaminu przyznawania świadczeń stypendialnych).

Z powodu dynamicznej sytuacji, która związana jest z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz zmieniających się rekomendacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uprzejmie informujemy, iż osoba, której zostanie przydzielone miejsce w akademiku nie może mieć 100% pewności zakwaterowania w domu studenckim.

W roku akademickim 2020/2021,  ze względu na ochronę zdrowia studentów może zajść konieczność dalszego prowadzenia zajęć w formie zdalnej lub obowiązek kwaterowania w pokoju jednej osoby (z ewentualnym dopuszczeniem zamieszkania pokoju przez parę). Uprzedzamy, że zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym może wiązać się ze zwiększeniem kosztów pobytu w akademiku.

Na chwilę obecną akademiki będą przyznawane w normalnym trybie. Prosimy o śledzenie bieżących komunikatów uczelni dotyczących  przyznania miejsc w domach studenckich. Informacje o wszelkich zmianach będą umieszczane na stronie zut.edu.pl (w zakładce dla Studenta, strona Osiedla Studenckiego), oraz oficjalnym Facebooku Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.


Prosimy o bardzo dokładne zapoznanie się z poniższymi dokumentami.

Dokumenty do pobrania:

Zasady przyznawania miejsc w Domach Studenckich (format:  docx, rozmiar:  21 KB)

Harmonogram Akcji Akademik 2020/2021 (format:  docx, rozmiar:  16,45 KB)

Zasady uczestnictwa w Akcji Akademik 2020/2021 (format:  docx, rozmiar:  15,64 KB)

Wniosek o przyznanie miejsca w Domu Studenckim (format:  docx, rozmiar:  23 KB)

Oświadczenie dla par (format:  doc, rozmiar:  29 KB)

Klauzula informacyjna (format:  docx, rozmiar:  15,82 KB)