Funkcjonowanie zachodniopomorskich uczelni w dobie pandemii. Spotkanie prorektorów na Uniwersytecie Szczecińskim 26.01.2022 08:42

W piątek, 21 stycznia w rektoracie Uniwersytetu Szczecińskiego odbyło się pierwsze spotkanie prorektorów zachodniopomorskich uczelni wyższych. Wydarzenie zainaugurowało cykl spotkań poświęcony funkcjonowaniu uczelni w dobie pandemii.

Cieszę się, że przyjęliście Państwo nasze zaproszenie. W tych trudnych czasach naznaczonych pandemią możemy działać razem. Mam nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie początkiem wieloletniej współpracy, a także zaowocuje ciekawymi wydarzeniami akademickimi – powiedział, prof. dr hab. Waldemar Tarczyński, rektor US.

Podczas spotkania poruszono kwestie dotyczące zapewniania jakości kształcenia oraz funkcjonowania i zdrowia psychicznego studentów w czasie pandemii. Spotkanie było dobrą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń.

Podczas zjazdu Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie reprezentowali: prof. Arkadiusz Terman – prorektor ds. studenckich oraz dr inż. Piotr Piela – prorektor ds. kształcenia.

W obradach prorektorów wzięli udział: dr inż. Grzegorz Stępień – prorektor ds. kształcenia Akademii Morskiej, dr Mikołaj Iwański – prorektor ds. artystyczno-naukowych Akademii Sztuki, dr hab. inż. Tomasz Królikowski, prof. PK – prorektor ds. studenckich Politechniki Koszalińskiej, dr hab. n. med. oraz Aneta Cymbaluk-Płoska – prorektor ds. dydaktyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Kolejne spotkanie, które zorganizuje Akademia Morska zaplanowano na luty.

prorektorzy na US