Nagrody za prace dyplomowe przyznane 21.01.2019 10:56

18 stycznia 2019 r. odbyło się wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę magisterską i dyplomową ukierunkowaną na nowoczesne technologie i innowacje, za najlepszą pracę naukową z zastosowaniem komercyjnym oraz w dziedzinie nauk humanistycznych.

Jednym z najważniejszych zadań stojących przed samorządem jest tworzenie warunków dla rozwoju gospodarczego uwzględniającego nowoczesne technologie i innowacje. Wyrazem tego są te osiągnięcia szczecińskiej nauki, które mają zastosowanie w gospodarce. Konkursy odbywają się od 2008 roku i kierowane są do młodych pracowników naukowych i absolwentów szczecińskich uczelni. W tym roku po raz pierwszy przyznane zostały także nagrody w dziedzinie nauk humanistycznych.
Nagroda Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę magisterską lub dyplomową ukierunkowaną na nowoczesne technologie i innowacje autor pracy magisterskiej Pan mgr inż. Paweł Grochocki za pracę „Maszyna elektryczna z barierami magnetycznymi wzbudzana hybrydowo”.
Promotor pracy Pan dr inż. Marcin Wardach, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Wydział Elektryczny Katedra Elektroenergetyki i Napędów elektrycznych.
Nagroda Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę doktorską ukierunkowaną na nowoczesne technologie i innowacje Pan dr inż. Kamil Stateczny za pracę „System manualnego programowania obrabiarki CNC z zastosowaniem technologii wirtualnej rzeczywistości”.
Nagroda Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę doktorską ukierunkowaną na nowoczesne technologie i innowacje Pan dr inż. Dariusz Pulikowski za pracę „Badania doświadczalne i numeryczne uzwajania cewek nadprzewodnikowych wykonanych z przewodu wielożyłowego Nb₃Sn typu Rutherford”.
Promotor pracy Pan dr hab. inż. prof. ZUT Mirosław Pajor, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki Instytut Technologii Mechanicznej.(...)