Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie 27.11.2020 09:09

W piątek (27 listopada) i sobotę (28 listopada) na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie odbędzie się VI Ogólnopolska Sesja Kół Naukowych, w której wezmą udział studenci z trzydziestu sześciu uczelni wyższych z całego kraju. Organizatorem wydarzenia jest ZUT. W tym roku ze względu na stan epidemii w Polsce wydarzenie odbywa się online.

Przez dwa dni przedstawiciele ze 122 studenckich kół naukowych będą prezentować wyniki swoich badań w sześciu sekcjach tematycznych: chemicznej, ekonomicznej, roślinno-przyrodniczej, technicznej i zwierzęcej oraz architektury i budownictwa.

Studenci będą mieli możliwość zapoznania się z wynikami badań realizowanych przez swoich kolegów z innych kół i uczelni. Istotnym elementem jest także możliwość rozwoju kompetencji społecznych, m.in. świadomej autoprezentacji. Przesłane przez studentów referaty i postery będą przez nich prezentowane podczas sesji i oceniane przez komisje konkursowe – powiedział dr Dawid Dawidowicz, pełnomocnik rektora ZUT ds. studenckiego ruchu naukowego

Program dwudniowej sesji można znaleźć na stronie uczelni. Partnerem wydarzenia jest Santander Universidades.