Aktualności

Szpital PUM prosi o pomoc 06.11.2020 10:40

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie zwraca się z prośbą o wsparcie i pomoc w zapewnieniu pracownikom szpitala środków ochrony indywidualnej.

Szpital PUM nr 1 jest największą jednostką świadczącą usługi medyczne w woj. zachodniopomorskim. Posiada trzy lokalizacje: dwie w Szczecinie oraz jedną w Policach. Szpital posiada również 40 jednostek klinicznych wyposażonych łącznie w 792 łózka. Jest to jedyny szpital, który w chwili obecnej przyjmuje wszystkich pozostałych pacjentów (onkologicznych, pediatrycznych, urazowych) potrzebujących pomocy w czasie trwającej epidemii.

Działania personelu medycznego szpitala PUM zostały już wsparte przez żołnierzy z 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo pacjentów przebywających w szpitalu oraz za pobieranie wymazów w ramach prowadzonej diagnostyki w punktach „DRIVE THRU” na terenie szpitala w Szczecinie i Policach.

Nie możemy przerwać diagnostyki czy leczenia pacjentów onkologicznych, pediatrycznych czy będących w bezpośrednim zagrożeniu dla zdrowia i życia (m.in. urazy). Nasz szpital ma status Centrum Urazowego dla Dorosłych i Dzieci. Zabezpieczenie wszystkich pracowników medycznych oraz pomagających nam żołnierzy mających bezpośredni kontakt z osobami potencjalnie zakażonymi wirusem w środki ochrony indywidualnej jest priorytetem szpitala, bowiem narastająca codziennie liczba pracowników objętych kwarantanną lub izolacją z powodu zachorowania na COVID-19 może wkrótce nie pozwolić na ciągłość pracy naszej placówki – czytamy w apelu dyrekcji SPSK NR 1 PUM.

 

W jaki sposób można pomóc?

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 PUM prosi o przekazanie darowizny rzeczowej lub pieniężnej. Przekazane środki zostaną wykorzystane w doposażeniu szpitala w niezbędny w chwili obecnej sprzęt oraz materiały, służące bezpośrednio przeciwdziałaniu i zwalczaniu wirusa COVID-19. Przekazane darowizny pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz hospitalizowanych pacjentów. Kwotę pieniężną można przekazać w formie przelewu na konto bankowe SPSK NR 1 PUM:

Bank Gospodarstwa Krajowego
Oddział w Szczecinie,
ul. Tkacka 4, 70-446 Szczecin
nr rachunku: 31 1130 1176 0022 2011 8420 0004

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Marleną Szydłowską, która jest kierownikiem Działu Zaopatrzenia SPSK NR 1 PUM – tel. 91 425 30 63 lub 721 029 479.