Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie przesuwa termin wyboru rektora 27.03.2020 14:44

27 marca br. Uczelniana Komisja Wyborcza ZUT podjęła decyzję o przesunięciu terminu wyborów rektora, które zgodnie z ustalonym harmonogramem miały odbyć się 9 kwietnia 2020 roku. Zgodnie z decyzją UKW ZUT wybory nowych władz uczelni odbędą się dopiero 29 maja br.

26 marca br. (czwartek) Uczelniana Komisja Wyborcza ZUT oficjalnie poinformowała, że zgodnie z przyjętym kalendarzem czynności wyborczych na kolejną kadencję rektora ZUT (2020-2024) zostali zgłoszeni następujący kandydaci: dr hab. inż. Witold Biedunkiewicz, prof. ZUT oraz dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT.

Mimo że informacje o kandydatach zostały podane zgodnie z terminem, to wybory planowane w pierwszej połowie kwietnia nie odbędą się ze względu na groźną sytuację epidemiologiczną w kraju. Utrudnienia w działaniu uczelni związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 sprawiły, że ZUT podjął decyzję o zmianie kalendarza wyborczego.

Kadencja rektora uczelni publicznej trwa 4 lata i rozpoczyna się 1 września roku, w którym został wybrany. Ta sama osoba może być rektorem uczelni publicznej nie więcej niż przez 2 następujące po sobie kadencje.