Aktualności

Zapraszamy na 2. Międzynarodowy Festiwal im. Marka Jasińskiego „Soni Spatium” 13.09.2022 10:09

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić całą społeczność akademicką Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na drugą edycję Międzynarodowego Festiwalu im. prof. Marka Jasińskiego Soni Spatium, która odbędzie się w dniach 16-18.09.2022 r. w Stargardzie.

 

Przesłaniem tegorocznego Festiwalu jest tytuł kompozycji Marka Jasińskiego "MATER OMNIUM SAPIENTIA - MATKA WSZELKIEJ MĄDROŚCI". Cyceron określił mądrość jako znajomość spraw boskich i ludzkich, św. Augustyn jako właściwą miarę duszy, a dla Kartezjusza była umiejętnością trafnego posługiwania się rozumem i czynienia tego, co najlepsze.

Kompozytor nieustannie doskonalił swoją wiedzę tak w wymiarze egzystencjalnym, jak i duchowym i przez to osiągnął najwyższy poziom istoty człowieczeństwa. W muzyce profesora Marka Jasińskiego zawarte jest piękno, dobro, prawda i głęboka wiara, niepodważalne wartości mądrości, które wypełniają przestrzeń kościołów i sal koncertowych. Mądrość jest zatem sumą wiedzy i dobra, dlatego Seneka określił ją jako najwyższą doskonałość duszy ludzkiej.

Życzymy, aby dni Festiwalu były dla Was czasem refleksji, zadumy, pięknych przeżyć powodowanych odbiorem muzyki tego wielkiego i mądrego polskiego kompozytora.

Koncerty oraz inne wydarzenia w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. prof. Marka Jasińskiego Soni Spatium w Stargardzie są BEZPŁATNE. Nie obowiązuje rezerwacja miejsc.


Serdecznie zapraszamy!

Program (format:  pdf, rozmiar:  570 KB)

Wydarzenie w mediach społecznościowych