Aktualności

ZUT otwiera swoje drzwi. Będą pokazy, wykłady i konkursy 14.03.2022 13:32

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie otwiera swoje drzwi dla przyszłych studentów. Zapraszamy od czwartku (17 marca) do piątku (18 marca) do Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT przy al. Piastów 45, gdzie nasi najlepsi specjaliści, zaprezentują ofertę edukacyjną uniwersytetu wraz z możliwościami dalszego rozwoju.

 

Dzień otwarty na ZUT rozpocznie się w czwartek, 17 marca o godz. 9.00 w holu głównym „Nanotechnologii” przy al. Piastów 45.

W centralnym punkcie informacyjnym, przyszli studenci będą mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą i procesem rekrutacyjnym na najbliższy rok akademicki 2022/23, podpytać doradców zawodowych o szanse na rynku pracy, zaczerpnąć wiedzy na temat studenckich wyjazdów zagranicznych, porozmawiać o programach stypendialnych. Przedstawiciele uczelni opowiedzą również o udogodnieniach, z których będą mogły skorzystać osoby z Ukrainy. Nie zabraknie ciekawych pokazów, warsztatów, wykładów i konkursów. Punkt centralny czynny będzie w godz. 9–18 (czwartek) oraz 9–16 (piątek).

 

ZUT to dwa światy – przyrody i inżynierii. Nasz uniwersytet otwiera wiele drzwi

Z myślą o maturzystach otworzą się wszystkie wydziały uniwersytetu, których pracownicy i studenci przybliżą licealistom zakres kształcenia, pokażą pracownie i laboratoria, zaznajomią z działaniem wybranych specjalistycznych urządzeń, porozmawiają na tematy uczelniane i podyskutują trochę o tych popularnonaukowych.

 

Świat przyrody

Na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa odwiedzający poczęstują się batonami proteinowymi ze świerszczy, oblanymi gorzką czekoladą z nutą pomarańczy. Ponadto w czasie spaceru po wydziale, dowiedzą się, w jaki sposób odwrócić, postępujące w zastraszającym tempie zmiany klimatu.. Przy ul. Papieża Pawła VI 3 (Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa) maturzyści zajrzą do wiwarium, czyli miejsca prowadzenia badań laboratoryjnych z udziałem szczurów. W uniwersyteckiej zwierzętarni (Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt) młodzież zapozna się z bliska z jej mieszkańcami oraz odwiedzi laboratoria, w których dokonuje się oceny zdrowia pszczół, inseminacji pszczelich matek i pozyskuje wyprodukowany przez uczelniane i bardzo pracowite pszczoły miód.

 

Świat inżynierii

W podziemnych laboratoriach Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej kandydaci na studia, dowiedzą się, jak otrzymać wodór z wody, zbudować nowoczesne baterie i urządzenia magazynujące energię oraz udoskonalić materiały, tak by były mniej łatwopalne. Na Wydziale Elektrycznym przyszli studenci zobaczą telewizyjne studio badań podstawowych, w którym znajduje się odcinający bodźce otoczenia system dźwięku sferycznego, składający się z 42 głośników oraz sprzętu do rejestracji video. Ponadto specjaliści z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki prześwietlą każdego chętnego kamerą termowizyjną, wygrawerują w prezencie logo wydziału na znakowarce laserowej oraz sprawdzą za pomocą giętarki do rur, jak jej nie przegiąć.

 

Wszystkie budynki wydziałów można zwiedzać od godz. 9 do 18 w czwartek oraz do 16 w piątek. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie.

 

Na zdjęciu stdudenci

Fot. Parlament Samorządu Studentów ZUT