Aktualności

ZUT zaprasza maturzystów na korepetycje z matematyki 09.02.2022 09:58

Studium Matematyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zorganizuje po raz drugi bezpłatny kurs online przygotowujący do matury z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Rekrutacja rozpocznie się w piątek, 11 lutego. Dla tegorocznych maturzystów uczelnia przygotowała 250 wolnych miejsc.

 

Zajęcia poprowadzą nauczyciele akademiccy ze Studium Matematyki ZUT. Program kursu obejmie podstawę programową.

Zakres tematyczny dostosowany jest do wymagań egzaminacyjnych. Podczas korepetycji maturzyści powtórzą m.in.: liczby rzeczywiste, wyrażenia algebraiczne, równania i nierówności, funkcje, ciągi liczbowe, trygonometrię, planimetrię, geometrię na płaszczyźnie kartezjańskiej, stereometrię, elementy statystyki opisowej oraz teorię prawdopodobieństwa i kombinatorykę - mówi organizatorka kursu, dr Magdalena Kucharska.

Zajęcia będą prowadzone w pięciu grupach. Trzech na poziomie podstawowym oraz dwóch na poziomie rozszerzonym. Każda z grup „spotka się” online dwa razy w tygodniu (dwie godziny lekcyjne) od 17.30 do 19.00. Kurs przygotowawczy do matury z matematyki będzie prowadzony
od 28 lutego do 29 kwietnia z tygodniową przerwą świąteczną od 13 do 19 kwietnia. 

Maturzyści, którzy chcieliby wziąć udział w bezpłatnych korepetycjach organizowanych przez ZUT muszą przesłać swoje zgłoszenie mailowo, na adres matura@zut.edu.pl w treści wpisując swoje imię i nazwisko, adres mailowy, na podstawie którego uczestnik zostanie dołączony do odpowiedniego zespołu MS Teams oraz numer wybranej grupy zajęciowej.

 

Poziom podstawowy:

  • Grupa 1 – poniedziałek, środa (prowadzący dr Monika Perl) – 50 miejsc;
  • Grupa 2 – środa, piątek (prowadzący dr Włodzimierz Laskowski) – 50 miejsc;
  • Grupa 3 – wtorek, czwartek (prowadzący dr Mateusz Firkowski) – 50 miejsc.

 

Poziom rozszerzony:

  • Grupa 4 – poniedziałek, środa (prowadzący dr Adam Bohonos) – 50 miejsc;
  • Grupa 5 – wtorek, czwartek (prowadzący dr Maciej Zwierzchowski) – 50 miejsc.

 

Przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się w piątek, 11 lutego o godz. 9.00 i potrwa do wyczerpania limitu miejsc. O zakwalifikowaniu zdecyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na stronie.