Aktualności

Stypendia ministra dla studentów inżynierii w medycynie 26.03.2026 07:27

Z dumą informujemy, że dwoje studentów z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT otrzymało stypendium ministra za znaczące osiągnięcia naukowe na rok akademicki 2025/2026.

Stypendia otrzymali studenci kierunku inżynieria w medycynie Jolanta Woronowska i Paweł Sać. Oboje prowadzili prace badawcze jako stypendyści w ramach projektów OPUS20 i OPUS21 realizowanych w Katedrze Fizykochemii Nanomateriałów Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT pod kierownictwem prof. dr hab. Ewy Mijowskiej i dr hab. inż. Xuechenga Chena, prof. ZUT. Pan Paweł jest również zatrudniony w ramach projektu OPUS 25, którym kieruje prof. dr hab. inż. Mirosława El Fray z Katedry Inżynierii Polimerów i Biomateriałów WTiICh ZUT.

W swoim dorobku stypendyści Ministra Nauki mają również współautorstwo artykułów naukowych oraz aktywność na międzynarodowych konferencjach. Pani Jolanta zdobyła II miejsce w kategorii Najlepszy Poster podczas 9th Polish Conference "Graphene and other 2D materials”, a Pan Paweł brał udział w konferencjach „POLYMAT2025” oraz „Baltic BioMat 2025”.

Studenci ZUT znaleźli się w grupie 60 osób nagrodzonych stypendiami w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych. Łącznie minister nauki i szkolnictwa wyższego przyznał stypendium 402 studentom spośród 1155 zakwalifikowanych wniosków w siedmiu dziedzinach nauki, sporcie i sztuce.

Fot. Archiwum prywatne