NCBR ogłasza kolejny nabór w ramach FERS - Uczelnie coraz bardziej dostępne 04.04.2024 12:31

Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Priorytet 3 Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami, Działanie 03.01 Dostępność szkolnictwa wyższego

Celem naboru konkurencyjnego pt. „Uczelnie coraz bardziej dostępna” jest dalsze niwelowanie barier w dostępie do edukacji na poziomie wyższym wśród uczelni, które realizowały projekty w ramach konkursów Uczelnia dostępna w POWER – ścieżka MINI+MIDI albo MIDI albo MAXI. Projekty realizowane będą w ramach ścieżki Rozwój+.

Dofinansowanie mogą otrzymać uczelnie na realizację projektów obejmujących kompleksowe działania prowadzące do wzrostu szeroko rozumianej dostępności uczelni dla osób ze szczególnymi potrzebami (w tym osób z niepełnosprawnościami), studiujących, pracujących, współpracujących lub korzystających z oferty uczelni z uwzględnieniem wszystkich aspektów funkcjonowania uczelni.

Działania zaplanowane w projekcie muszą obejmować następujące obszary:  Struktura organizacyjna, Dostępność architektoniczna, Dostępność informacyjno-komunikacyjna, Dostępność cyfrowa, Technologie, Procedury, Usługi wspierające edukację, Działania podnoszące świadomość niepełnosprawności. Działania możliwe do realizacji zostały opisane w dokumencie Opis ścieżki Rozwój+ (zał. 1 do Regulaminu Wyboru Projektów).

Nabór wniosków rusza 08 kwietnia 2024 r. i potrwa do 28 czerwca 2024 r.

Uczelnia może złożyć wyłącznie 1 wniosek aplikacyjny w konkursie.

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania wynosi 97% wartości projektu. Wymagany jest wkład własny – minimum 3% wartości wydatków kwalifikowalnych projektu.

Budżet konkursu: 400 mln zł

Uczelnie składają wnioski aplikacyjne wyłącznie za pośrednictwem SOWA EFS – generator wniosków o dofinansowanie dedykowany FERS.

Szczegółowe informacje.

Opiekunem konkursu w Dziale Projektów Strategicznych jest Marzena Pietrzyk: mpietrzyk@zut.edu.pl; tel. kontaktowy: 91 449 48 85.