Aktualności

Szkolenie on-line: Umiejętność tworzenia i wygłaszania prezentacji 14.05.2021 15:22

Zapraszamy wszystkich studentów I stopnia (od 4. semestru) oraz II stopnia zainteresowanych podniesieniem swoich umiejętności z tworzenia i wygłaszania prezentacji do udziału w zdalnym szkoleniu. Będzie to niezwykła okazja do poszerzenia wiedzy oraz zdobycia umiejętności, które na pewno będzie można wykorzystać m.in. podczas obrony pracy, a także w pracy zawodowej. Szkolenie w formie webinaru odbędzie się w 2 terminach: 20 maja 2021 r. w godz. 12:00 – 15:30 oraz 27 maja 2021 r. w godz. 10:00 – 13:30.

Szkolenie dla chcących nabyć umiejętność skutecznej prezentacji swoich pomysłów i osiągnięć. W trakcie referowania często kuleje jasność przekazu i spójność treści. Zamiast tego królują skupianie się na nieistotnych szczegółach, ściany tekstu, werbalizmy i niska jakość techniczna. Nabyte w trakcie kursu umiejętności pozwolą budować ciekawe prezentacje. Poszerzanie umiejętności pozwolą wybić się z szarego tłumu mruczących pod nosem, nudnych prelegentów. Ułatwi to karierę zawodową dzięki skupianiu atencji, przekonywaniu do realizacji własnych pomysłów albo imponowaniu dokonaniami (nawet z pozoru nudnymi).

Celem szkolenia jest poprawa efektywności przekazywania informacji, wprowadzenie cyfrowych rozwiązań w zakresie komunikacji zdalnej.

W programie szkolenia:

  • Przygotowanie do wystąpienia - narracja
  • Analiza przypadków - najczęstsze błędy w prezentacjach
  • Kwestie techniczne: oprogramowanie, bazy treści; sprzęt do prezentacji zdalnych
  • Planowanie wystąpienia

Szkolenie poprowadzi dr inż. Adam Sajek - nauczyciel akademicki, naukowiec i przedsiębiorca, zajmujący się popularyzacją wiedzy, doradztwem technicznym, badaniami. Praktyk wszelkiego rodzajów wystąpień dla różnych grup odbiorców: wykłady, konferencje, szkolenia dla firm, pozyskiwanie funduszy.

Zapraszamy do rejestracji na szkolenie.

Wydarzenie będzie realizowane przy użyciu komunikatora Teams, dlatego uczestnicy muszą posiadać:

  • komputer ze stabilnym podłączeniem do Internetu,
  • przeglądarkę internetową (preferowany Chrome lub Edge).

Zaakceptowani uczestnicy wydarzenia otrzymają mail ze wszystkimi niezbędnymi informacjami, w tym link, który pozwoli na udział w wydarzeniu.

15 minut przed oficjalnym czasem rozpoczęcia wydarzenia będzie otwarty „wirtualny pokój szkoleniowy”. Jest to okazja na przetestowanie połączenia.

Regulamin rekrutacji

Udział w zajęciach jest bezpłatny, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.