Dom studenta

Trzy studentki w trakcie pracy

Nauka, kreowanie przestrzeni, wypoczynek

ZALETY ZAMIESZKANIA W AKADEMIKACH:

  • najtańsza opcja zamieszkania poza domem
  • szybkie dotarcie na swój wydział - oszczędność czasu i pieniędzy
  • własna łazienka (przy wyborze pokoju w wyższym standardzie), ogólnodostępna kuchnia i pralnia
  • internet w każdym pokoju
  • integracja z innymi studentami - akademik to pierwsze miejsce nawiązywania kontaktów między studentami
  • sposób na znalezienie wieloletnich przyjaźni
  • bliskość sklepów, klubów studenckich, przychodni i bibliotek
  • bezpieczeństwo

 

Dom Studencki numer 1
Kompleks budynków przy ulicach Ku Słońcu, Sikorskiego i Bohaterów Warszawy stanowi campus w formie figury geometrycznej. W środku znajduje się zamknięty zielony dziedziniec, na którym nasi studenci chętnie urządzają spotkania. Ponadto w obiekcie znajduje się klub studencki PINOKIO, posiadający urozmaiconą ofertę dla swoich klientów. W budynku znajdują się pokoje 1, 2 i 3-osobowe połączone w tzw. „boksy” składające się z kilku pokoi ze wspólnym węzłem sanitarnym i kuchnią.

Dawny Dom Studencki numer 2
został dołączony do „jedynki”, obecnie ta część nazywana jest potocznie „półsanatorium”. Jest tu 620 miejsc i 10 klatek schodowych. Pokoje 1, 2 i 3-osobowe połączone w tzw. „boksy” składające się z 3 i 4 pokoi ze wspólnym węzłem sanitarnym i kuchnią.

Dom Studencki numer 3
Najbardziej reprezentatywny akademik naszej uczelni z charakterystycznym spadzistym dachem z widocznymi lukarnami. Budynek przy al. Piastów 26 pomieści łącznie 177 studentek i studentów. W 2022 roku remont przeszły pokoje na II piętrze, w 2023 planowane jest odświeżenie pomieszczeń na poddaszu. Budynek posiada pokoje 1 i 2-osobowe w większości z własnym węzłem sanitarnym oraz wspólne kuchnie na korytarzu.

Dom Studencki numer 4
Pięciokondygnacyjny budynek przy ul. Szwoleżerów posiada do wykorzystania 372 miejsca. Tuż obok znajduje się boisko do gry w piłkę siatkową i koszykową oraz mała siłownia. W 2020 roku remont przeszły pokoje na 4 piętrze, w 2021 pomieszczenia na 3 piętrze. W obiekcie znajdują się pokoje 1-osobowe z własnym sanitariatem, 2-osobowe połączone w tzw. boksy ze wspólnym węzłem sanitarnym oraz wspólne kuchnie na korytarzach.

Dom studencki numer 5
Kolejny akademik w ofercie to 11-kondygnacyjny wieżowiec przy al. Piastów 24 z 612 miejscami. Obiekt przechodził różne remonty do roku 2020 i obecny stan infrastruktury jest w pełni wyposażonym akademikiem. Dla poprawy warunków użytkowania w roku 2024 planowana jest modernizacja dźwigów osobowych. Budynek posiada pokoje 2-osobowe połączone w tzw. boksy ze wspólnym węzłem sanitarnym oraz wspólne kuchnie na korytarzach.

Dom Studencki AMICUS
Drugi i ostatni wieżowiec to budynek przy ul. Chopina z 610 miejscami dla naszych studentów. W 2023 roku ukończono remont ponad 80 pokoi polegający na wydzieleniu indywidualnych łazienek. Kolejny krok to szansa modernizacji 110 pomieszczeń planowana do wykonania jeszcze w 2023 roku. W 2024 roku podobnie jak w Domu Studenckim nr 5 przewiduje się wymianę dźwigów osobowych. Budynek posiada pokoje dwuosobowe w większej części połączone „po 2” w tzw. boksy ze wspólnym węzłem sanitarnym, co w dalszej perspektywie ma ulec zmianie na rzecz indywidualnych pomieszczeń sanitarnych.

Dom studencki ANDROMEDA
Obiekt znajdujący się przy ul. Chopina 59 posiada 256 pokoi, remontowanych na bieżąco. W roku 2022 kompleksowa modernizacja dotyczyła kuchni oraz palarni. Budynek posiada pokoje dwuosobowe z indywidualnymi łazienkami, wspólnymi pomieszczeniami kuchennymi na każdym piętrze oraz innymi pomocniczymi pomieszczeniami typu suszarnie, pokoje do nauki, palarnie i boks rowerowy.

Dom Studencki ARKONA
Ostatni dom studencki ZUT to bliźniaczy budynek akademika Andromeda. Znajduje się przy ulicy Chopina 61. Obiekt posiada 252 miejsca w pokojach 2- osobowych z węzłem sanitarnym, połączone są w tzw. boksy (jeden węzeł sanitarny na dwa pokoje). Od strony infrastrukturalnej wszystkie remonty wykonane do 2020 roku pozwoliły zapewnić podstawowy standard dla Naszych mieszkańców. Jako ciekawostka w roku 2023 planowana jest budowa zamykanej wiaty rowerowej.