Sport

Wioślarze

 

Trenuj i wygrywaj z ZUT!

Na naszej Uczelni możesz aktywnie spędzać czas oraz łączyć z powodzeniem naukę z uprawianiem sportu. Masz możliwość doskonalenia swoich umiejętności w treningach 14 sekcji sportowych Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego. Studenci – sportowcy reprezentują nasz Uniwersytet w różnego rodzaju zawodach na szczeblu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Zdobywają najwyższe miejsca medalowe na Akademickich Mistrzostwa Polski w wielu dyscyplinach, między innymi judo, karate, lekka atletyka, trójbój siłowy, rugby.

Oprócz sekcji sportowych, każdy student może uczestniczyć w innych formach aktywności sportowej organizowanych na terenie Uczelni. Są to zajęcia otwarte prowadzone przez trenerów i instruktorów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klubu Uczelnianego AZS, w różnych dyscyplinach, na przykład siatkówka, wioślarstwo, tenis ziemny.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu wraz z Klubem Uczelnianym AZS są także organizatorami wielu imprez sportowych i rekreacyjnych dla społeczności akademickiej odbywających się przez cały rok. Studenci i pracownicy biorą udział w Dniach Sportu, sportowych otrzęsinach, cyklu warsztatów Aktywna Wiosna i wielu innych.

Pływaczki

Studentka odbijająca piłkę