Pierwsze posiedzenie Senatu ZUT w nowej Sali po remoncie 29.02.2024 15:27

Prawie 9 miesięcy trwał remont nowej Sali Senatu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie w budynku głównym Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki przy al. Piastów. W poniedziałek 26 lutego 2024 r. odbyło się pierwsze posiedzenie w zmodernizowanych wnętrzach.

W ramach prac wykonano nowe instalacje elektryczne wraz z energooszczędnym oświetleniem, instalacje teletechniczne z Wi-Fi, nowoczesnym sprzętem audio (w tym tablety), nagłaśniającym (mikrofony) oraz z systemem do głosowania z rzutnikami i ekranami przy każdej ścianie szczytowej Sali. Nowa jest także klimatyzacja i wentylacja jak i centralne ogrzewanie.

Roboty wykończeniowe wiązały się z położeniem tynków i okładzin ścian, wykładziny podłogowej i sufitu podwieszanego. Pomieszczenie zyskało żaluzje okienne sterowane elektrycznie. Na ścianie zawisło godło Polski i logo ZUT. Salę wyposażono w owalny stół, krzesła, mównicę i gablotę na sztandar. Na ścianach wiszą portrety byłych Rektorów dawnej Akademii Rolniczej i Politechniki Szczecińskiej oraz ZUT. Obrazy zostały odświeżone i ujęte w jednolitych ramach.

Przy Sali Senatu jak i Sali Rady Wydziału znajduje się zaplecze socjalne obsługujące obie sale, wyposażone w lodówkę, zmywarkę i meble kuchenne, a obok „kuchni” - pomieszczenie z siedziskami do odpoczynku podczas przerw w obradach, pełniące również funkcję miejsca relaksu - tzw. strefy chilloutu dla studentów czy ewentualnych gości.

Wartości modernizacji samej Sali Senatu to ok. 2 100 000 zł.

Fot. Katarzyna Sokolik/ZUT