VI Zjazd Forum Uczelni Przyrodniczych na ZUT 25.01.2024 08:22

W dniach 18-21 stycznia 2024 r. na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie odbył się VI Zjazd Forum Uczelni Przyrodniczych, komisji branżowej Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, która w swoich szeregach zrzesza 9 uczelni publicznych kształcących Studentów na kierunkach przyrodniczych.

Na ZUT gościliśmy 25 przedstawicieli uczelni z całej Polski. Obecni byli reprezentanci: Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Politechniki Bydgoskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Studenci podczas Zjazdu poznali naszą Uczelnię, a przede wszystkim jej wydziały przyrodnicze, na których czekały na nich ciekawe zajęcia i wykłady, m.in. warsztaty z poszukiwania alternatywnego źródła białka, które poprowadziła dr hab. inż. Joanna Żochowska-Kujawska, prof. ZUT z Katedry Technologii Mięsa (WNOŻiR) czy zajęcia pokazowe z tresury psów w ramach kierunku kynologia (WBiHZ).

Na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa na uczestników Zjazdu czekały warsztaty "Fakty i mity o czekoladzie" prowadzone przez dr inż. Kamilę Bojko oraz "Ciepło i energia elektryczna przyjazna środowisku" przygotowane przez dr inż. Andrzeja Gawlika.

Duże wrażenie na obecnych zrobiła również wizyta w Symulatorium Dostępności gdzie dr inż. Dominika Plust (BON) oraz dr hab. inż. arch. Adam Zwoliński, prof. ZUT (WA), poprowadzili zajęcia zwiększające świadomość w zakresie potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami i możliwości wsparcia na uczelni.

Organizatorem zjazdu był Parlament Samorządu Studenckiego ZUT w Szczecinie.

Fot. PSS ZUT