Archiwum wiadomości

Warsztaty: Jak zdobyć 50 000 euro na rozwój biznesu, czyli skuteczny sposób na SME Instrument 14.11.2017 12:08

RCiTT ZUT zaprasza na warsztaty poświęcone przygotowaniu wniosków do programu SME Instrument, które odbędą się 30 listopada 2017 r.

SME Instrument to mechanizm finansowania najbardziej innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych przez europejskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. W jego ramach firma może otrzymać nawet 2,5 mln euro na udoskonalenie prototypu rozwiązania (produktu, usługi, procesu, modelu biznesowego) i pilotażowe wprowadzenie go na co najmniej europejski rynek.

Celem warsztatów jest przygotowanie firm do aplikowania do 1. fazy SME Instrumentu w ramach Horyzontu 2020. Uczestnicy wydarzenia poznają oczekiwania Komisji Europejskiej względem projektów zgłaszanych do programu oraz dowiedzą się jak podejść do zagadnienia, by najtrafniej spełnić te wymagania i otrzymać dofinansowanie. W szczególności zaprezentowane zostaną narzędzia, które pomogą w wypełnieniu wniosku oraz zakres wsparcia ze strony RCIiTT w ramach przygotowania do SME Instrumentu i późniejszej realizacji projektu.

Szkolenie poprowadzi ekspertka Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Szczecinie, pani Katarzyna Bartkowiak.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie RCIITT