EURAXESS – dla naukowców 26.01.2017 09:15

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE (KPK PB) informuje, że na polskim portalu mobilnych naukowców EURAXESS prowadzi kampanię w celu promowania uczelni.

Nadesłane przez Uczelnie  zdjęcia są sukcesywnie zmieniane tak, aby pokazać potencjał jaki istnieje w naszym kraju.

Nowa wersja europejskiego portalu EURAXESS oraz jego krajowego odpowiednika (prowadzonego w wersji polskiej i angielskiej) działa od listopada 2016 r.

O ogromnym potencjale stron w docieraniu do naukowców i instytucji na całym świecie świadczy pół miliona wejść na portal europejski w ciągu pierwszych dwóch tygodni jego działania.

Polski portal euraxess.pl, oprócz informacji o ofertach pracy, grantach i stypendiach dla naukowców, zawiera praktyczne i  aktualne informacje dla uczonych przyjeżdżających z zagranicy do polskich uczelni, mogące ułatwić pracę Państwa pracownikom administracyjnym. Opisują one, między innymi, procedury związane z przyjmowaniem i zatrudnianiem zagranicznych naukowców. Także informacje dla wyjeżdżających za granicę pracowników mogą być źródłem aktualnie obowiązujących przepisów.

Dotychczasowe doświadczenia KPK pokazują, że informacje i możliwości oferowane przez portal EURAXESS są dużą pomocą i najbardziej aktualną bazą informacji ukierunkowaną na środowisko naukowe. Polska sieć EURAXESS dołoży wszelkich starań, aby polskie uczelnie w największym stopniu skorzystały na umiędzynarodowieniu oferty naukowej za pośrednictwem europejskiej sieci EURAXESS.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Panią Anna Wiśniewską, Koordynatorem polskiej sieci EURAXESS (Anna.Wisniewska@kpk.gov.pl, tel. +48 22 828 74 83, kom. +48 664 032 124).

Źródło: Biuro KRASP