Honorowe wyróżnienie studentów Wydziału Budownictwa i Architektury w konkursie architektonicznym 04.08.2015 14:11

Studenci Wydziału Budownictwa i Architektury kierunku architektura Zachodniopomorskiego Uniwersytety Technologicznego w Szczecinie Urszula Chomiak, Paweł Potemkowski i Paulina Frączak zdobyli wyróżnienie honorowe w studenckim konkursie architektonicznym organizowanym przez ARCHMEDIUM. Zwyciężyła praca studentów z Politechniki Mediolańskiej. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się m. in. prace studentów z Cornell University, University of Waterloo, McGill University, Universidado Anhuac Mexico.

Tematem konkursu był projekt koncepcyjny basenu w macedońskim mieście Ochryda ( Охрид, Ohrid). Ochryda  jest jednym z najcenniejszych miast półwyspu bałkańskiego, posiadającym unikatowy zespół stromiejski wpisany w 1980 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W pobliskim jeziorze odbywa się znany na całym świecie Ohrid Swimming Marathon.

Główną ideą pracy szczecińskich studentów było połączenie budynku z plażą oraz arterią komunikacyjną. Zrealizowano ją poprzez wprowadzenie systemu plażowych punków widokowych łączących plażę z dachem budynku, stanowiącym przedłużenie przestrzeni rekreacyjnej.

Praca została zrealizowana pod kierunkiem dr Krzysztofa Bizio w ramach przedmiotu Projektowanie architektury budynków użyteczności publicznej na studiach drugiego stopnia w semestrze drugim, w Katedrze Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania kierowanej przez prof. Adama M. Szymskiego.

Zobacz planszę konkursową. (format:  jpg, rozmiar:  1,51 MB)

Pełne wyniki konkursu dostępne na: student.archmedium.com/en/competition/owc/results/