I Szczecińskie Sympozjum Młodych Chemików 19.05.2016 13:12

17 maja 2016 roku odbyło się I Szczecińskie Sympozjum Młodych Chemików.

Organizatorami sympozjum byli: Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego i Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej.

Do udziału zgłoszono 35 prac, spośród których 15 zostało zaprezentowanych w postaci prezentacji ustnych, a pozostałe w formie e-posterów.

Komitet Naukowy Sympozjum, pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Urszuli Narkiewicz, oceniając poziom prezentowanych prac stwierdził, że ich poziom naukowy stał na bardzo wysokim poziomie. Trzy prezentacje ustne oraz jedna posterowa zostały wyróżnione. W kategorii prezentacje ustne Komitet przyznał I nagrodę studentowi I roku Studium Doktoranckiego z WTiICh Tomaszowi Idzikowi, II nagrodę studentowi I roku drugiego stopnia studiów z WTiICh Pawłowi Adamskiemu oraz III nagrodę studentowi IV roku Studium Doktoranckiego z WTiICh Arturowi Frąckowiakowi. Wyróżnienie za prezentację posterową przyznano studentce I roku Studiów Doktoranckich z WTiICh Marcie Pawlikowskiej. Wszystkie prezentowane w czasie Sympozjum prace znalazły się w materiałach konferencyjnych wydanych w wersji elektronicznej z numerem ISBN i dostępne są na stronie www.wtiich.zut.edu.pl/ptchem/i-szczecinskie-sympozjum-mlodych-chemikow.html.

Sympozjum przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pozwoliło na prezentację wyników prac młodych chemików z naszego Ośrodka oraz wymianę doświadczeń zdobytych w czasie pracy naukowej. Planowana jest organizacja kolejnego sympozjum, które odbędzie się w przyszłym roku, i do udziału w którym, już teraz serdecznie zapraszamy. Zaproszenie kierujemy nie tylko do młodych naukowców z Naszego Wydziału, ale do wszystkich młodych ludzi zajmujących się badaniami w dziedzinie chemii lub nauk pokrewnych takich biotechnologia, nanotechnologia, ochrona środowiska czy inżynieria materiałowa. Zapraszamy studentów, doktorantów i pracowników wszystkich wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz pozostałych szczecińskich uczelni.

Przewodnicząca Szczecińskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego

dr hab. inż. Zofia Lendzion-Bieluń prof. ZUT