II Krajowa konferencja "Grafen i inne materiały 2D" 21.09.2016 12:46

Konferencja zorganizowana była przez Zakład Nanotechnologii z Instytutu Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska WTiICh

Data konferencji: 12-14.09.2016 roku w Szczecinie

Obrady konferencyjne odbywały się w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT. Konferencji  przewodniczyła prof. dr hab. Ewa Mijowska.

Była to druga konferencja z cyklu zapoczątkowanego w 2015 roku, która stała się  okazją do spotkań i wymiany doświadczeń specjalistów zajmujących się badaniami ukierunkowanymi na grafen i inne materiały 2D. W tym roku Komitet Naukowy podjął decyzję o rozszerzeniu tematyki konferencji o materiały węglowe 0D, 1D i 3D, m.in.: fulereny, nanorurki, nanosfery, zarówno w tematyce nauk podstawowych, jak i ich aplikacji.

W Konferencji uczestniczyły 83 osoby, wśród których byli przedstawiciele polskich uczelni technicznych i uniwersytetów, jednostek PAN oraz instytutów badawczo-rozwojowych.  Brali w niej udział również przedstawiciele firm CHEMLAND, STYL&ANT Instruments, Technolutions, Mettler Toledo oraz Partner Systems, którzy nie tylko prezentowali swoją ofertę, ale również uczestniczyli w obradach konferencyjnych.

W ramach Konferencji wygłoszone zostały 2 wykłady plenarne na zaproszenie oraz 18 dwudziestominutowych wystąpień doświadczonych naukowców. Młodzi naukowcy, doktoranci oraz studenci prezentowali wyniki swoich badań w 21 piętnastominutowych komunikatach. W czasie sesji posterowej zaprezentowano 25 plakatów, wśród których Komitet Naukowy wyróżnił 5 najciekawszych prac.

Na kolejną - III Krajową Konferencję „Grafen i inne materiały 2D” organizatorzy zapraszają już za rok, we wrześniu 2017 roku.

Strona www konferencji

Zdjęcie przedstawiające uczestników II Krajowej Konferencji „Grafen i inne materiały 2D”

Uczestnicy II Krajowej Konferencji „Grafen i inne materiały 2D”