Kolejna debata społeczna na ZUT 15.04.2024 10:24

Debata społeczna z cyklu "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ" pt.: „CYBERPRZEMOC i CYBERZAGROŻENIA - SIECIOSTR@DĄ W DOROSŁOŚĆ" odbędzie się 23 kwietnia 2024 roku w godz. 11.00 - 14.00 w auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT.

Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do policjantów komórek do walki z cyberprzestępczością, przedstawicieli Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz CERT Polska, a także sędziów z Wydziałów Rodzinnych i Nieletnich Sądów Rejonowych w Szczecinie, kuratorów z Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej ds. rodzinnych, kierownictwa Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie, Ośrodków Wychowawczych dla Nieletnich, przedstawicieli Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, szkół, uczelni i placówek oświatowych, delegatów innych służb mundurowych oraz przedstawicieli pozostałych instytucji udzielających wsparcia dzieciom i młodzieży.

Nadrzędnym celem tego przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, a także rodziców, nauczycieli i innych uczestników w zakresie aktualnych cyberzagrożeń. W trakcie spotkania podejmowany będzie temat bezpieczeństwa w sieci i sposobów unikania zagrożeń.

To jest już drugie tego typu spotkanie na naszej Uczelni.