Magazyn Brief wyróżnił 15 najbardziej kreatywnych projektów w polskiej nauce 15.09.2015 09:11

Projekty ZUT wśród wyróżnionych

Magazyn „Brief” od pięciu lat organizuje ranking 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, wyróżniając w nim osoby, które swoją działalnością przyczyniają się przede wszystkim do wzrostu innowacyjności gospodarki naszego kraju (…)

Kryteria wyboru projektów dotyczą nie tylko ich nowatorskości oraz zaawansowania technologicznego, ale przede wszystkim sposobu, w jakim te są realizowane na poziomie biznesowym. Nie ocenialiśmy więc wartości naukowej przedsięwzięć – zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że wiele jest takich projektów naukowych i badawczych, których wartość jest wysoka i niepodważalna – doceniliśmy te inicjatywy, które, naszym zdaniem, mogą być dawane jako przykład skutecznej współpracy komercyjnej naukowców i przedsiębiorców oraz które w praktyce realizują ideę transferu wiedzy i technologii do ogólnie rozumianego świata biznesu.

Wyróżniono dwa projekty Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Transcond – osoba odpowiedzialna: prof. dr hab. inż. Tadeusz Spychaj, oraz Zapobieganie migracji krytycznych substancji przez zastosowanie warstwy sorpcyjnej na materiale opakowaniowym pochodzenia celulozowego – Polska Izba Opakowań, Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań oraz Centrum Bioimmobilizacji i Innowacyjnych Materiałów Opakowaniowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Wyróżnienia wręczono podczas Gali 15 Kreatywnych w Nauce  10 września  w Teatrze Syrena w Warszawie.

Źródło: Magazyn BRIEF.PL