Informacje bieżące

Mistrzostwa Świata Microsoft Office Specialist 2015 03.08.2015 12:17

Mistrzostwa Świata Microsoft Office Specialist organizowane przez firmę Certiport to międzynarodowy turniej, podczas którego uczniowie i studenci rywalizują ze sobą w 6 kategoriach.

Każde Państwo biorące udział w mistrzostwach nominuje najlepszych studentów do udziału w finałach mistrzostw organizowanych w tym roku w Dallas, w stanie Texas, USA. 

Najlepsi uczniowie z każdego kraju wybierani są w lokalnych rundach kwalifikacyjnych. Każdy z uczestników ubiegający się o start w finałach musi zdać jeden z następujących egzaminów: Microsoft Office Word, Excel lub PowerPoint. Nie inaczej jest w Polsce.

W tym roku udało się wyłonić aż trzech kandydatów reprezentujących nasz kraj. Poziom rundy kwalifikacyjnej do finałów mistrzostw świata był bardzo wysoki. Wielu studentów i uczniów szkół średnich zbliżyło się do maksymalnych wyników możliwych do uzyskania. Skład reprezentacji Polski na Finał Mistrzostw Świata Microsoft Office Specialist 2015 (Dallas, Texas, USA)
  • Mateusz Wyczawski
    Student Wydziału Informatyki ZUT
    nominacja w kategorii: Microsoft Office Specialist PowerPoint 2013
    Uzyskany wynik: 1000/1000 punktów; czas: 0:39:42
  • Paweł Jardzioch
    Student Wydziału Elektrycznego ZUT
    Nominacja w kategorii: Microsoft Office Specialist Excel 2013
    Uzyskany wynik: 1000/1000 punktów; czas: 0:49:04
  • Beata Przewoźniak
    Studentka Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT
    Nominacja w kategorii: Microsoft Office Specialist Word 2013
    Uzyskany wynik: 1000/1000 punktów.; czas: 0:47:39

 

Fundacja IT, jako jedyny autoryzowany partner firmy Certiport w Polsce, zaprosiła do rundy kwalifikacyjnej wybrane instytucje edukacyjne z całego kraju. Najwyższy poziom umiejętności i determinacji w rundzie kwalifikacyjnej reprezentowali kandydaci z województwa zachodniopomorskiego.

W samym Szczecinie chęć uczestnictwa w kwalifikacjach zadeklarowało 3 tysiące kandydatów.

Najwyższe wyniki kwalifikacji uzyskali studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i to właśnie ze Szczecina pojedzie aż trzech kandydatów. To olbrzymie wyróżnienie dla uczelni, miasta i województwa. Nigdy wcześniej żaden region nie posiadał tak silnej drużyny na finały mistrzostw świata MOS.

Teraz nasi mistrzowie przygotowują się do wyjazdu do Dallas. Oprócz pakowania walizek i załatwiania formalności wyjazdowych, kandydaci wciąż doskonalą swoje umiejętności, pracując nad poprawą swoich rezultatów.

Trzymamy kciuki za naszych mistrzów i życzymy im zajęcia pierwszych miejsc w swoich kategoriach!

Wyniki poznamy 12 sierpnia.

 

Mistrzostwa Świata MOS w liczbach:

  • Mistrz Świata MOS 2015 otrzyma nagrodę finansową w wysokości 7 500 $ (USD) oraz złoty medal wraz dyplomem mistrzostw świata.
  • Srebrny medalista MOS 2015 otrzyma nagrodę finansową w wysokości 3 750 $ (USD) oraz medal srebrny wraz dyplomem mistrzostw świata.
  • Brązowy medalista MOS 2015 otrzyma nagrodę finansową w wysokości 1 500 $ (USD) oraz medal brązowy wraz dyplomem mistrzostw świata.
  • Mistrzostwa Świata Microsoft Office Specialist organizowane są od 2002 roku.
  • Finały mistrzostw odbywają się corocznie na terenie USA i za każdym razem organizatorzy zaskakują studentów nowym miejscem, wyjątkową aranżacją, tematyka i scenerią mistrzostw. 
  • W zeszłym roku w Disneyland (California, USA) zorganizowano 13-tą edycję Mistrzostw Świata Microsoft Office Specialist 2014.
  • W 13-tej edycji  udział wzięło ponad 400 tysięcy kandydatów ze 130 krajów, którzy zaprezentowali mistrzowski poziom umiejętności posługiwania się programami pakietu Microsoft Office.
  • 123 studentów z całego świata rywalizowało ze sobą podczas finałów mistrzostw 2014 zorganizowanych w Disney’s Grand Californian Resort.
  •  Polska startuje w mistrzostwach od 2013 roku i jest to drugi wyjazd naszych kandydatów na mistrzostwa.

Informacje o Fundacji IT:

Fundacja IT została powołana, aby pomagać firmom oraz instytucjom w osiąganiu najbardziej ambitnych celów edukacyjnych. Firma działa nieprzerwanie od 2005 roku na rzecz budowania nowoczesnego i wykształconego społeczeństwa informacyjnego. Inicjatywa Fundacji IT obejmuje między innymi działalność edukacyjną, informacyjną, kulturalną oraz integracyjną. Fundacja IT jest zaangażowana w największe i najbardziej ekscytujące programy edukacyjne na świecie, a także aktywnie wspiera proces rozwoju intelektualnego Polski.

Jednym z nadrzędnych celów Fundacji IT jest zwiększanie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw przez kształcenie kadr oraz zwiększanie atrakcyjności zawodowej obywateli polskich na europejskim rynku pracy poprzez działalność edukacyjną ze szczególnym naciskiem na technologie informacyjne, w tym szerokorozumiane i innowacyjne kształcenie kadr.

Informacje o Certiport:

Certiport to najdynamiczniej rozwijająca się a zarazem największa na świecie sieć ponad 12 tysięcy autoryzowanych centrów egzaminacyjnych. Autoryzowane egzaminy dostępne w centrum certyfikacji Certiport są niezwykle popularne w krajach zachodnich.

Począwszy od roku 1997, Certiport stał się niekwestionowanym liderem w dostarczaniu egzaminów certyfikacyjnych dla instytucji edukacyjnych oraz profesjonalistów działających w branży IT. W roku 2013, Certiport zintensyfikował swoje działania i zaznaczył swoją obecność również i w Polsce dzięki czemu liczba posiadaczy autoryzowanych certyfikatów renomowanych firm jak i liczba samych centrów egzaminacyjnych Certiport rośnie z miesiąca na miesiąc.

Certiport dostarcza 2 miliony egzaminów certyfikacyjnych rocznie w 148 krajach całego świata i w 27 różnych językach, co daje około 175 tysięcy egzaminów w skali miesiąca, około 5800 egzaminów w skali dziennej i – w rezultacie tego – 1 egzaminu co 15 sekund.

Certiport rozumie i bardzo docenia rozwiązania stosowane w polskim systemie edukacji, dlatego też polskie autoryzowane centra egzaminacyjne funkcjonują na specjalnych zasadach. Założenie autoryzowanego centrum egzaminacyjnego Certiport (Certiport Authorized Testing Center – CATC) nie wiąże się z żadnymi opłatami, ani z jakimkolwiek zobowiązaniem finansowym wynikającym z prowadzenia centrum.