Pracownicy ZUT uhonorowani podczas Jubileuszu 70-ciu lat SIMP w Szczecinie 04.07.2016 12:56

W dniu 21. czerwca 2016 w Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia” w Szczecinie zorganizowana została Uroczysta Sesja z okazji 70-lecia działalności Szczecińskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. W Jubileuszu uczestniczyło wielu wyśmienitych Gości reprezentujących środowisko Stowarzyszenia, Władze Miasta i regionu, zaprzyjaźnione organizacje i świat nauki. Wśród zaproszonych znaleźli się również pracownicy wielu Wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie od lat inicjujący i wspierający rozwój, a także częstokroć kierujący działalnością SIMP. Wśród zaproszonych były zasłużone dla ZUT osobistości m.in.: profesor Eugeniusz Skrzymowski - najstarszy uczestnik Jubileuszu, wybitny pracownik Politechniki Szczecińskiej, profesor Ryszard Sikora - nestor szczecińskich badań nieniszczących i prof. Jerzy Nowacki - Kierownik Zakładu Spawalnictwa ZUT.

Wszyscy członkowie SIMP z Oddziału Szczecińskiego oraz zaproszeni Goście otrzymali Medale i Biuletyn Okolicznościowy. W trakcie Sesji był czas na przypomnienie minionych lat i podsumowanie dokonań. Przyznano również odznaczenia za aktywną działalność na rzecz Stowarzyszenia i środowiska inżynierów. Miło jest nam poinformować, że wśród uhonorowanych członków SIMP znaleźli się pracownicy ZUT. Za zasługi dla rozwoju Stowarzyszenia uhonorowani zostali:

• Odznaką im Henryka Mierzejewskiego (najwyższe wyróżnienie SIMP) prof. dr hab. inż. Bogusław Zakrzewski,
  • Złotą Honorową Odznaką dr hab. inż. Walenty Jasiński, prof. ZUT i dr inż. Ryszard Pakos,
  • Srebrną Honorową Odznaką dr hab. inż. Bernard Wichtowski,
  • Brązową Honorową Odznaką dr hab. inż. Tomasz Chady, prof. ZUT i dr inż. Grzegorz Psuj

Jednocześnie za wieloletnią aktywność członkowską Dyplom Jubileuszowy otrzymali:

dr. hab. inż. Walenty Jasiński , prof. ZUT i dr inż. Ryszard Pakos – odpowiednio za 40 lat i 35 lat członkostwa w SIMP.

W dużej mierze wyróżnieni związani są z Sekcją Spawalniczą oraz z Polskim Towarzystwem Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej przynależącym do struktur SIMP.

Jubileuszowi towarzyszy wystawa 70-ciu lat SIMP w Szczecinie prezentowana w Muzeum Narodowym przy Wałach Chrobrego. Zapraszamy do jej odwiedzenia.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim przedstawicielom SIMP życzymy kolejnych lat pełnych sukcesów i nowych inicjatyw.