Student Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej beneficjentem prestiżowego programu MNiSW "Diamentowy Grant" 27.09.2016 09:14

23 września br. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozstrzygnęło V edycję konkursu

Beneficjentem tego programu został inż. Paweł Adamski, student II stopnia kierunku Technologia Chemiczna (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej). Program „Diamentowy Grant” przeznaczony jest na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy.

Projekt Pana Pawła Adamskiego, pt. „Badania wpływu struktury na aktywność katalizatorów kobaltowych”  realizowany będzie w Instytucie Technologii Chemicznej Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej, pod opieką naukową dr. hab. inż. Dariusza Moszyńskiego.