Wielki sukces IT Academic Day 05.12.2014 10:55

2 grudnia 2014 roku na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie odbyła się kolejna edycja konferencji IT Academic Day zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe „Grupa .NET”.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zdobyć wiedzę na temat innowacyjnych technologii, otwartego oprogramowania oraz dowiedzieć się jak założyć własną firmę i rozwijać swój potencjał zawodowy. Wydarzenie przyciągnęło ponad 300 osób, a wśród uczestników byli uczniowie szkół średnich, studenci, pracownicy naukowi, przedstawiciele firm IT oraz sympatycy nowoczesnych technologii.

Licznie zgromadzonych uczestników powitał Dziekan Wydziału Informatyki ZUT prof. dr hab. inż. Antoni Wiliński, który podkreśli jak duże znaczenie dla rozwoju branży IT w naszym mieście ma integracja środowiska naukowego i biznesowego.

Wśród zaproszonych prelegentów byli: Łukasz Żmudziński (Microsoft Student Partner z Olsztyna), który wygłosił prelekcję na temat zarządzania projektami oraz Imagine Cup; Rafał Czupryński (Microsoft Polska), który rozwiał wątpliwości czy warto studiować; lokalna perełka, kobieta sukcesu, businesswoman Agata Turek (Technopark Pomerania), która zapoznała uczestników ze star-upami, inwestorami oraz lean business canvas; Sylwia Ptaszek-Pydyn (Microsoft Polska) - techniczny expert w kwestii bezpieczeństwa Microsoft Azure; Tomasz Skowroński i Hubert Kula (Bank Pekao S.A.), którzy opowiedzieli o aplikacji PeoPay; Małgorzata Świadek (Asseco Poland S.A.), która opowiedziała o zarządzaniu procesami biznesowymi za pomocą narzędzi informatycznych w kontekście nowoczesnych rozwiązań klasy iBPM; Michał Smereczyński (Aegis Foundation) opowiedział dlaczego warto wybrać Microsoft i Open Source; Maciej Prósiński, scenarzysta i projektant gier, który przekonał uczestników dlaczego warto grać w gry oraz jak się poprzez nie uczyć.

Podczas całego wydarzenia uczestnicy mogli również porozmawiać z firmami partnerskimi (REC global, Asseco Poland S.A., Bank Pekao S.A., IAI S.A., Stettiner ID&STORY), wziąć udział w turnieju gier komputerowych i planszowych (PubExp, Fenix i Artefakt), a także pożywić się pyszną pizzą oraz Redbull Energy Drink.

Nie mogło zabraknąć również konkursów oraz nagród, które ufundowały: Microsoft Polska, Helion S.A., Bank Pekao S.A., magazyn Programista oraz Scirra. Szczęśliwi zwycięzcy mogli cieszyć się książkami, telefonem, gadżetami oraz prenumeratami.

Fotoreportaż z wydarzenia:

Zapraszamy do odwiedzin strony wydarzenia: itad.zut.edu.pl oraz kanału społecznościowego facebook.com/ITADSzczecin