Informacje bieżące

Wyniki VI Międzywydziałowych Mistrzostw ZUT w Szachach 16.11.2015 12:44

W niedzielę 15 listopada br. w Bibliotece Głównej ZUT przy ul. Ku Słońcu 140 zostały rozgrywane VI Międzywydziałowe Mistrzostwa ZUT w Szachach.

W turnieju zagrało 19 zawodników, w tym 14 studentów, 2 doktorantów i 3 pracowników ZUT. O miano najlepszego wydziału walczyło siedem jednostek: Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej (6 zawodników), Wydział Elektryczny (6 zawodników), Wydział Informatyki (2 zawodników), Wydział Techniki Morskiej i Transportu (2 zawodników), Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki (1 zawodnik), Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt (1 zawodnik) oraz Studium Matematyki (1 zawodnik).

Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników Międzywydziałowych Mistrzostw ZUT w Szachach

Turniej został rozegrany w formule „open”, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Każdy zawodnik miał 10 min na rozegranie jednej partii oraz dodatkowo 5 sekund za każde wykonane posunięcia. Turniej sędziował Arkadiusz Korbal (sędzia klasy I).

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Krzysztof Sielicki z WTiICh, zdobywając komplet punktów (7 pkt.). Drugie miejsce zajął Przemysław Kabata z WIMiM (5,5 pkt.), a trzecie mgr inż. Jacek Klimaszewski z WI (5,5 pkt.) - klasyfikacja indywidualna.

Zwycięzcy

Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnej
(od lewej: P. Kabata, K. Sielicki, J. Klimaszewski, FOT. K. Przybylska)

W klasyfikacji wydziałowej zwyciężył Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej zdobywając 29 punktów.  Drugie miejsce zajął Wydział Elektryczny (28 pkt.), a trzecie Wydział Informatyki (9,5 pkt.). O kolejności wydziałów decydowała suma punktów uzyskanych w grze przez wszystkich zawodników reprezentujących dany wydział oraz punktów za uczestnictwo (wydział otrzymywał po jednym punkcie za każdego zawodnika, który rozegrał wszystkie rundy) - klasyfikacja wydziałowa.

Od lewej: E. Kwiecień, M. Zieniuk, R. Kazarinov, K. Sielicki, K. Staszewski, M. Friedrich

I miejsce w klasyfikacji wydziałowej: WTiICh

(od lewej: E. Kwiecień, M. Zieniuk, R. Kazarinov, K. Sielicki, K. Staszewski, M. Friedrich, FOT. K. Przybylska)

Od lewej: D. Rak, K. Szubartowski, D. Żywica, A. Przybylska, M. Sługocki, A. Żywica

II miejsce w klasyfikacji wydziałowej: WE

(od lewej: D. Rak, K. Szubartowski, D. Żywica, A. Przybylska, M. Sługocki, A. Żywica, FOT. K. Przybylska)

Od lewej: K. Stawicki, J. Klimaszewski

III miejsce w klasyfikacji wydziałowej: WI

(od lewej: K. Stawicki, J. Klimaszewski, FOT. K. Przybylska)

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za aktywność. Mamy nadzieję, że za rok nie zabraknie reprezentacji pozostałych Wydziałów.